Поява і розвиток українського баптизму в Галичині пов’язані з діяльністю німецьких і польських баптистів. Їх найчисленніший осередок наприкінці ХІХ століття був у колонії Вальдорф Городоцького повіту. В роки Першої світової війни поселення колоністів були по всій Галичині. На початку ХХ століття баптистські громади існували вже в багатьох галицьких містах – Львові, Раві-Руській, Сколе, Жовкві, Кросні, Перемишлі, Добромилі.
Каталог «Святе Письмо» є одним із тематичних напрямів дослідження фонду рідкісної книги та фондів Львівського музею історії релігії загалом. Музейна збірка «Рідкісна книга» налічує близько півтори тисячі примірників, з них приблизно десять відсотків припадає на Святе Письмо. Збірку комплектували книгами, що передані організаціями, з церков Галичини, а також дарованими і закупленими. Каталог створено з метою популяризації музейної збірки й сприяння ширшому доступу до неї науковців.
Книги згруповано в каталозі за мовою друкування та в порядку надходження. У каталозі подається нумерований бібліографічний опис книг: назва книги, місце видання, прізвище видавця чи видавництво, дата друку, кількість сторінок. Наприкінці вказано інвентарні номери, відомості про надходження і наявність маргіналій та провенієнцій.
Назва для кириличних видань зі стабільним текстом подається сучасним українським алфавітом, а кириличні позначення цифр замінено арабськими.
До каталогу ввійшли книги церковнослов’янською, українською, російською, польською, чеською, німецькою, іспанською, французькою, латвійською, латинською, осетинською мовами.
«Скажу я до Господа: «Охороно моя та твердине моя, Боже мій», – я надіюсь на Нього!»
Псалом 90:2
Фотографії надані отцями Чину Святого Василія Великого.
Автори ідеї виставки:
Заводовська Іванна
Гой Наталія
У Львівському музеї історії релігії зберігається цікава та різнопланова колекція фотоматеріалів, які ілюструють етапи розвитку світових релігій від 1920-х років й до сьогодні.
Значна частина цієї фондової збірки - це матеріали з історії греко-католицької церкви. У нашій колекції є група оригінальних фотопластин на склі періоду 30 - 40-х рр. ХХ століття. Після опрацювання цього матеріалу маємо низку світлин. На них зображені отці василіани зі своїми учнями, братами-семінаристами, які в передвоєнний час навчались у студіях, що діяли при монастирях Галичини.