Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...Старовинний український оберіг, хоч і не надто масово, проте повертається до наших осель. Вчора ми презентували  цікаву персональну виставку не просто дідухів, а  дідухів – оберегів п.Василя Геруса зі с.Волиця (Сокальський район)   З давніх-давен по всій Україні народні умільці виготовляють дідухи майже однаково, лише кожна родина вносить щось своє, притаманне їй.  Родина п.Василя Геруса має свою традицію плетіння дідухів і про неї п.Василь розповів під час презентації виставки.
 Василь Герус присвятив цю виставку визначній події українського державотворення, яка відбулася 15 грудня у Софіівському Соборі в Києві, а саме – створенню  Помісної Української Автокефальної Православної Церкви та обранню її  Предстоятелем 39-річного українського митрополита Епіфанія. На святі талановитого умільця вітали настоятелі храмів м.Сокаля : Св.Миколая о.Михайло Назар та Вознесіння о.Володимир Жарський , сокальський митець,  директор музею Анатолій  Покотюк, земляки та друзі Василя Геруса, директор ПАФ «Білий Стік»  Олег Іванчина, бібліотекар с.Волиця Ярослава Галушка, депутати Сокальської районної ради Олег Кожушко та міської ради Андрій Бабух, перша вчителька пана Василя, громадська активістка Марія Король.Окрасою свята були учасники фольклорного ансамблю «Забавлянка» Сокальської школи мистецтв ім..Віктора Матюка  (керівник Тетяна Гнатюк), які є лауреатами обласних,  Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.
  Висловлюємо щиру вдячність директору Сокальської школи мистецтв п.Оксані Думанській , представникам ЗМІ району, а саме, головному редактору часопису «Голос з-над Бугу» Василю Сорочуку та  заступнику головного редактора Любові Пузич , журналістам ТРК «Сокаль»  Олександру Новацькому та Наталі Новацькій   за гарне висвітлення подій та співпрацю з музеєм.
.
Запрошуємо всіх сокальчан та гостей міста відвідати чудову виставку в музеї «Людина.Земля.Всесвіт»  з 17грудня 2018р. по 25 січня 2019р.
 6 січня 2019 року о 12-й годині, найбільший Дідух-Оберіг майстра Василя Геруса встановлено на площі Січових Стрільців. Запрошуємо!

Детальніше...17 грудня,  напередодні Дня Святого Миколая – одного з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду,  в Сокальському музеї "Людина.Земля.Всесвіт"  спільно з Сокальським районним територіальним центром соціального обслуговування та Духовно-мистецькою фундацією А,Покотюка  відбулася Благодійна акція для одиноких та людей похилого віку.  В цей день кожен з нас, згадуючи дитинство,  сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії , котра під силу лише Святому Миколаю.

До  цього свята  ми готувалися заздалегідь. 12грудня,  в музеї,  відбувся неймовірний майстер-клас з народною майстринею Вірою Чипурко. Учні 7-го класу  Сокальської школи-інтернат з великим задоволенням прикрашали різдвяні пряники,  які попередньо спекли майстриня п.Віра та працівниці музею Іванна та Христина Веклин, Оксана Ямова та Оксана Паталай. В музеї панувала особливо позитивна аура,  радісне відчуття наближення свят.                               

Гімназисти  Сокальської гімназії ім.О.Романіва (вчитель Іванець Мирослава Петрівна) підготували театралізоване дійство «Святий Миколай іде…!»  Готові вироби з тіста  діти та працівники музею подарували  одиноким людям, а також почастували їх чаєм.

Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...

Детальніше...30 листопада, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко подарував вселенському патріарху Варфоломію авторську ікону митця, заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Покотюка «Холмська Божа мати», як вдячність від українського народу з нагоди надання томосу для України!!!
Як ми вже згадували в попередніх публікаціях, після відвідання музею Волинської ікони, в якому знаходиться оригінал ікони Холмської Богородиці, митець Анатолій Покотюк, натхненний енергетикою Чудотворної ікони, створив авторську ікону Холмської Богоматері (інтарсія, різьба по дереву, 2007р.). В ікону вкладені святі реліквії світу. Вона була прикладена до оригіналу в 2007 році. Ця ікона побувала в Києві на урочистостях з нагоди 1020-ліття Хрещення України-Русі з парафіянами церкви св.Миколая м. Сокаля і була благословенна Вселенським Патріархом Варфоломієм у липні 2008року . а також освячена в УАПЦ м.Сокаля .Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...

Детальніше...    У селі Стара Скварява, що на Жовківщині, на території Музею «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.» 26 серпня відзначили 27-му річницю Дня Незалежності України. Його організатори – Музей «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.» (філія Львівського музею історії релігії), відділ культури і туризму Жовківської районної державної адміністрації, сільська рада і релігійна громада села Стара Скварява, приватне підприємство «ПРОФІТ-М».
     У рамках свята «Україна понад усе» пройшов ІІІ Фестиваль духовного співу «Співаймо Богові, співаймо». Цьогоріч зросла кількість запрошених на свято церковних хорів.
     Святкування розпочалося молебнем до Святого Архистратига  Михаїла за участі священиків і вірян. Після привітального слова пароха села Стара Скварява отця Степана Макара і музичного вітання староскварявського молодіжного ансамблю «Мрія» працівники Львівського музею історії релігії Ліля Моравська і Зоряна Білик разом із працівниками музею «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.»   нагородили учасників проекту «Літня дитяча іконописна школа» дипломами і цінними подарунками. Учасники та гості свята мали змогу переглянути виставки «Небесні посланці» (роботи учасників «Літньої дитячої іконописної школи») і «Дерев’яні церкви Жовківщини. Малярство Богдана Сікотовського» (живописні роботи львівського художника).
            У духовному піснеспіві взяли участь церковні хори храмів Жовківщини: хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці селища міського типу Куликів (регент – Ольга Мазепа), дитячий хор церкви Воздвиження Чесного Хреста села Добросин (регент – Ольга Гуркало), хор церкви Пресвятої Богородиці села Кунин (регент – Надія Гунис), церкви Собору Пресвятої Богородиці села Сопошин (регент – Микола Качмар), хор церкви Чуда святого Архистратига Михаїла села Смереків, хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Глинськ  (керівник – Іван Висоцький), хор церкви Зіслання Святого Духа села Потелич, хор церкви Святих Апостолів Петра і Павла села  Стара Скварява. Родзинкою свята стали Народний чоловічий хор «Орфей» Національного університету «Львівська політехніка» (регент – Володимир Вівчарик) і хор Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» (керівник –Володимир Гнідь). Раптовий дощик, змусив продовжити фестиваль у великій парафіяльній церкві.
     Не обійшлося святкування і без традиційного майстер-класу «Гончарство», який провела для дітей уже багатьом добре знайома Софія Гук, викладач Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості.  
     Після офіційної частини, уже традиційно, члени Жовківського районного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» під керівництвом отамана Олександра Вербила пригощали всіх смачним кулішем, а святковий ярмарок місцевої кухні задовольнив смакові забаганки і малих, і дорослих.
                                       
                                                               Оксана Юфим, співробітник музею
                                     «Староскварявський іконостас XVI–XVIII ст.»
Детальніше...Детальніше...Детальніше...
Детальніше...     Музей «Людина. Земля. Всесвіт» – добре знаний на Сокальщині як духовно-мистецький центр. За роки існування, а це понад 30 років, тут побувало чимало гостей із різних куточків України, а також країн світу.
      Днями гостем Музею був Надзвичайний і Повноважний посол України в Індії Ігор Зіновійович Поліха з дружиною. Дипломат родом із  села Ульвівок Сокальського  району, син педагога-хіміка Євгенії Михайлівни і лікаря-стоматолога Зіновія Семеновича Поліхів.
   За плечима українського дипломата – школа із золотою медаллю, Київський інститут іноземних мов, служба в армії…  Потім був Московський інститут міжнародних відносин (факультет східних мов). Виш закінчив за чотири роки замість шести, навчаючись за індивідуальною програмою. З 1989 року почалась дипломатична робота: працював у посольстві СРСР в Індії.
     Після проголошення незалежності України Ігор Поліха  працює в Посольстві України в Індії; радником Президента та Уряду України у країнах Азії і Латинської Америки, а потім завідувачем відділу країн Азії, Африки і Латинської Америки МЗС України. Згодом стає Надзвичайним і Повноважним послом України в Туреччині, три роки працював заступником  керівника Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента України. З 2004 року – Надзвичайний і Повноважний посол України в Ісламській Республіці Пакистан, з 2007-го ? у Республіці Індія та в Демократичній Соціалістичній Республіці Шри-Ланка.
     За роки дипломатичної роботи Ігор Зіновійович оволодів багатьма мовами: хінді (індійська), урду (пакистанська), непальська, турецька, польська, бангладеш. Крім цього, знає німецьку, латинь, англійську, російську. Загалом, може спілкуватись одинадцятьма мовами. 
     Український дипломат уже вдруге відвідав Музей. Цього разу оглянув нові експозиційні зали, дізнався про плани і задуми музейників. На згадку про зустріч Ігор Поліха подарував Музею унікальний камінь із садиби родини Рерихів з долини Кулу, Наггар ( Індія).
     У книзі відгуків залишився новий запис: «Щиро вдячні за фантастичну екскурсію в найбільш фантастичному музеї»…  
Детальніше...Детальніше...