Філії музею

Детальніше...Музей створено 1985 р. зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюк.

У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.

Детальніше...Червоноградська філія Львівського музею історії відіграє значну роль в культурному житті міста Червонограда (до 1951р. м. Кристинопіль) та північного регіону Львівщини (Сокальський та Радехівський райони).

Музей розпочав свою діяльність у 1980 році в недіючих на той час церкві і монастирі оо. Василіан. З 1990 року він розташований у видатній пам'ятці архітектури середини ХVІІІ ст. - палаці Потоцьких, побудованому за проектом французького архітектора П'єра Ріко де Тірреджеллі. У своїй архітектурі будівля поєднує два стилі: бароковий та ранній класицизм. Різниця між проектом і теперішнім виглядом палацу є значною, що пояснюється численними пожежами ХУШ-ХІХ ст. та пізнішими перебудовами.

детальніше...

Детальніше...Бортятинська філія Львівського музею історії релігії є центром культурного життя усієї Мостищини. Музей-садиба родини Антоничів розташований на території колишньої греко-католицької плебанії, де й мешкала сім’я Антоничів і куди приїжджав Богдан-Ігор Антонич.

детальніше...

Інститут релігієзнавства на правах філії Львівського музею історії релігії був створений 31 травня 1993 р. Створений з метою розширення науково-дослідної роботи з питань історії релігії, забезпечення належних умов для вивчення проблем релігійного руху в Україні та його впливу на духовний розвиток і культури українського народу. В інституті працює п’ять відділів: дохристиянських вірувань, християнства, бібліографічний, східних релігій, мистецтва. На сьогодні Інститут очолює М. М. Омельчук.
За підтримки тодішнього директора відділення Львівського інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України д. і. н., проф. Я. Дашкевича та спільно із Відділенням релігієзнавства Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України (заст. директора інституту, д. філос. н., проф. А. Колодний) проводяться міжнародні наукові конференції «Історія релігій в Україні». Щороку на цей форум прибувають учені зі всіх регіонів України, а також з-за кордону – Австрії, Австралії, Білорусії, Італії, Канади, Литви, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, США, Туреччини, Угорщини, Швеції та інших країн. Серед його учасників – філософи, історики, соціологи, релігієзнавці, мистецтвознавці, наукові працівники музеїв, духовенство, представники національно-культурних товариств.
До початку роботи конференції видаються наукові щорічники «Історія релігії в Україні» (державна реєстрація № 17299-6069Р, серія КВ). 2005 р. на Всеукраїнському музейному фестивалі у м. Дніпропетровську були відзначені дипломом переможця в номінації наукових музейних видань.
Систематично видаються альманахи до ювілейних і пам’ятних дат з історії церкви, життя релігійних громад і духовних діячів. Зокрема вийшли у світ: «Берестейська унія (1596 – 1996)», «Різдво Христове» (2001), «Українські землі часів короля Данила Галицького», «Львів (1256 – 2006): церква і суспільство», «Будитель Галицької України-Руси (до 200-ліття від дня народження Маркіяна Шашкевича» (2011), «Катакомбна церква (20-літтю виходу УГКЦ з підпілля присвячується)» (2009). З серії «Духовні діячі України» випущено збірники статей, присвячені митрополитам Михайлу Левицькому (2010) та Антону Ангеловичу (2013). Видано бібліографічний покажчик «Держава і церква: партнери чи конкуренти?»
Найновішим виданням 2015 р. є альманах «Український Мойсей» (до 150-річного ювілею митрополита УГКЦ Андрея Шептицького). Підготовлено до друку збірник статей, присвячених 200-річному ювілею о. Михайла Вербицького творця музики Державного Гімну України.