b_260_195_16777215_00_images_old_stories_sokal_sokal11.jpgМузей створено 1985 р. зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюк.

У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.

У десяти музейних залах розгорнуті цікаві експозиційні виставки: «Людина і Всесвіт», «Свята Україна», «Ісус Христос – Найвеличніший із Синів Людства», «Під Покровом Божої Матері», «Що є Істина», «В пошуках Істини», «Космічне мистецтво», «Вчення життя – Поклик у Майбутнє», «Тарас Шевченко – Апостол Правди і Світоч Духу», «Києво-Могилянська Академія».

В Музеї експонуються унікальні стародруки, які розповідають про світобудову, нашу Планету і життя на ній, оригінали робіт художників-космонавтів Володимира Джанібекова, Олексія Леонова, художника-фантаста Андрія Соколова, одного із засновників космічного мистецтва Бориса Смирнова-Русецького, київського художника Володимира Козара, художників-космістів світу.

Експозиційний зал «Під Покровом Божої Матері»
Експозиційний зал «Під Покровом Божої Матері»
Експозиційний зал музею «Людина і Всесвіт»
Експозиційний зал музею  «Людина і Всесвіт»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Науковці Музею постійно ведуть пошукову, збиральницьку та дослідницьку роботу над матеріалами історії церков Сокальщини, життя і діяльності духовних просвітителів та культурних діячів, по крупинці відроджують їх образи у народній пам’яті.

У фондах Музею зберігаються документи з історії Сокальщини ХVII–XIX ст. рідкісні матеріали про відомого українського композитора о.Віктора Матюка (родом із с.Тудорковичі Сокальського району), матеріали з історії церков Сокальщини, про духовних просвітителів та культурних діячів, кераміка відомого майстра XIX ст. Василя Шостопальця, зразки унікальної сокальської вишивки, предмети вжитку XIX–ХХ ст.

В експозиції є священні реліквії з Єрусалиму, Назарету, Вифлеєму, Люрду, а також Зарваниці, Почаєва та інших місць з’явлення Божої Матері в Україні і світі.

Окремо слід виділити експозицію, присвячену спільному українсько-американському експерименту в Космосі і першому українському космонавту Леоніду Каденюку, який відвідав Музей 29 вересня 1999 р.

В одному з експозиційних залів Музею, присвяченому Т.Г.Шевченку, знаходяться унікальні видання творів великого Поета: Кобзарі (С-Петербург, 1867 та Женева, 1878 р.р.), найменший Кобзар (Краків, 1940 р.). Повне видання творів Т. Шевченка (Львів, 1936 р.) та інші унікальні експонати.

Зовнішній вигляд музею після ремонту. Жовтень 2012р.
Зовнішній вигляд музею після ремонту. Жовтень 2012р.
Зовнішній вигляд музею після ремонту. Жовтень 2012р.
Зовнішній вигляд музею після ремонту. Жовтень 2012р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Справжньою перлиною Музею є колекція художніх творів Анатолія Покотюка, талановитого митця й ентузіаста, місіонера культури, незвичайної особистості, які вражають професійних митців, науковців, звичайних людей.

Авторські праці А.Покотюка добре відомі як в Україні, так і за її межами: Польщі, Німеччині, Голландії, Бельгії, Угорщині, Канаді, США, Англії, Франції, Австрії, Індії, Австралії та інших країнах. Його праці є у багатьох музеях світу та приватних колекціях відомих людей – президентів України, президентів 9 країн Європи, міністрів України, Папи Івана Павла ІІ, Патріарха Філарета, Кардинала Любомира Гузара та інших релігійних діячів, вчених, космонавтів. Три художні праці А.Покотюка були вручені Прем’єр-Міністру Індії Радживу Ганді.

Робота Анатолія Покотюка
Робота Анатолія Покотюка
Робота Анатолія Покотюка
Робота Анатолія Покотюка

Робота Анатолія Покотюка
Робота Анатолія Покотюка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Митець учасник багатьох Всеукраїнських виставок, міжнародних конференцій в Україні і за кордоном, представляв львівську мистецьку школу від Львівської Академії Мистецтв в м.Клівленді (США). Мистецькі твори А.Покотюка знаходяться в постійній експозиції Храму Людства в м.Халсіон (Каліфорнія, США).

Художник відзначений дипломами і медалями, член Братства Києво-Могилянської Академії.
Роботи Анатолія Покотюка вирізняються не лише майстерним різьбленням на дереві або поєднанням обох технік: різьби та інтарсії, але й незвичайністю і неймовірністю чудоявлень, а це: відбитки на шклі, чудодійні квіти, які експонуються поряд з роботами, на яких, ніби копії різьблення, ті самі образи, що відкриває нам нові грані бачення, глибини людського пізнання. Так Божественний вогонь об’єднує всі енергії Добра і Світла, усього живого і сущого.

За свідченням прихильників нетрадиційних способів лікування, навколо мініатюр Анатолія Покотюка відчувається позитивне сильне біополе, яке, за словами народної артистки України Ніни Матвієнко, є «промінцем Світла», і той, хто «торкається» творчості художника, забирає від нього все добре, адже «дерево служить Анатолію, як молитва».

Музей «Людина.Земля. Всесвіт» зайняв визначне місце у духовному і культурному житті Сокальщини і України. Він став духовно-мистецьким центром, місцем проведення державних, релігійно-громадських заходів, а також науково-методичним центром допомоги освітнім закладам з висвітлення релігієзнавчих, краєзнавчих питань музейними засобами. Щорічно тут проходять стажування студенти вузів України.

Множаться плодотворчі зв’язки Музею з науковими і культурними інституціями України і світу (Музей В.Курилика, Канада; Музей Українського мистецтва, Мельборн, Австралія; Музеї М.Чюрльоніса, Литва (Каунас, Друскінінкай); Музей Космонавтики м.Житомир; Музеї Т.Шевченка (с.Шевченкове, Канів, Київ); Музей Івана Гончара (Київ) та з іншими музеями – США, Німеччини, Італії, Франції).

На базі Музею створено Благодійну Духовно-мистецьку Фундацію Анатолія Покотюка, метою діяльності якої є ознайомлення з досягненнями української культури, пам’ятками нашої історичної спадщини, збереження, захист, популяризація творів літератури та мистецтва минулого і сучасного, а також сприяння діяльності Музею на рівні сучасного розвитку Музеїв та музеєзнавства, забезпечення його існування на Майбутнє.

Навіть не дивлячись на труднощі, які переживає культура в Україні, в Музеї здійснено капітальний ремонт експозиційних залів за власні кошти, а також спонсорів і доброчинців.

Народний артист України Анатолій Матвійчук з Анатолієм Покотюком під час відвідин музею
Народний артист України Анатолій Матвійчук з Анатолієм Покотюком під час відвідин музею
 
Зустріч з художником Анатолієм Покотюком учнів Сокальської СШ№4
Зустріч з художником Анатолієм Покотюком учнів Сокальської СШ№4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Гаюк вручає авторську ікону Анатолія Покотюка «Почаївська Божа Мати» Святійшому Отцю Івану Павлу ІІ. 2004р.
Володимир Гаюк вручає авторську ікону Анатолія Покотюка «Почаївська Божа Мати» Святійшому Отцю Івану Павлу ІІ. 2004р.
Владика Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун звертається з привітанням до ювіляра митця Анатолія Покотюка
Владика Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун звертається з привітанням до ювіляра митця Анатолія Покотюка
 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Сокаль, вул. А. Шептицького, 74
Працюємо з 10.00 до 18.00
П'ятниця та субота – вихідні.
У неділю початок роботи о 12.00.
Вартість вхідного квитка для дітей – 3 грн, для дорослих – 5 грн.
Екскурсія для дітей – 10 грн, для дорослих – 25 грн.

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити