Детальніше...1 квітня 2018 року, у Вербну неділю, в Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) відбувся XXIІІ загальноміський фестиваль «Великодні візерунки». Цього року фестиваль проходив під гаслом «Екологія. Охорона природи» та присвячений 85-річчю від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара. На «Великодніх візерунках» було презентовано 28 міні-виставок, які представили учасники з Червонограда, а також Соснівки та Радехова.
  Концертну програму підготували вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості м. Червонограда:  хореографічні колективи «Пролісок» (керівник – Ольга Сухинюк) та «Рушничок» (керівник – Зоряна Куліш), вокально - інструментальна студія «Реверанс» (керівник – Світлана Коса), вокальні колективи «One music» і «Веселі нотки» (керівник – Світлана Шкудор), колектив народної пісні «Троїсті музики». У концертній програмі також взяв участь колектив екологічної просвіти Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді «Qvo Vadis» (керівник - Шакун Софія). Наймолодшими виконавцями були вихованці дошкiльного навчального закладу № 19. Детальніше...
  Екологічна тема цьогорічних «Великодніх візерунків» відображена в майстер-класі , який провели керівник гуртка «Дизайн» Олександра Мазур (БДЮТ) та її  вихованці. Діти та батьки із задоволенням виготовляли веселих півників з паперових яєчних лотків та пір'я. Вже традиційно у фойє палацу учасники фестивалю розмальовували макети писанок та оздоблювали ними напис з вислову Блаженнішого Любомира Гузара: «… піклуватися про Боже творіння – природу…».
  Виставка «Великодні візерунки-2018» діятиме до середини червня 2018 року.Детальніше...Детальніше...Детальніше...

Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...
 

Група дослідників історії Кристинополя-Червонограда при Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких) створили сайт, на якому публікують нові дослідження та діляться своїми знахідками

Детальніше...Детальніше...

Детальніше...15 березня 2018 року наукові працівники Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (палацу Потоцьких) у Червоноградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 презентували нову пересувну виставку «Одяг священиків та монахів» (з фондів ЧфЛМІР).
   Школярі дізналися про священні шати – облачення священнослужителів – дияконів, священиків, єпископів та монахів різних християнських конфесій. Для кожного священицького чина встановлено спеціальне облачення.
   До священних шат належить: підризник, пояс, нарукавники, ризи (фелон), саккос, стихар, орар, єпитрахиль, набедреник, палиця, малий і великий омофор та ін. В них облачаються, «обгортаються правдою при всіх своїх ділах» священнослужителі за приписами Вселенських соборів. Різноманітність кольорів та елементів вбрання духовних пастирів, на перший погляд, може здивувати, та насправді кожен елемент із облачення священнослужителя несе певне смислове навантаження. За кольором вбрання можна говорити про різні свята, події або днями пам'яті…

Детальніше...Детальніше...Детальніше...
  
  

  Детальніше...Співпраця Червоноградської філії Львівського музею історії релігії та місцевих краєзнавців продовжується! Зараз триває робота над створенням двох макетів сакральних споруд Кристинополя у тому вигляді, який вони мали у XVIII ст.: костелу Св. Духа з монастирем оо. Бернардинів та церкви Св. Юрія з монастирем оо. Василіян. Макети виготовляє краєзнавець, геолог, художник Сергій Солодкий (минулого року він виготовив макет палацу Потоцьких). Вони стануть наочним матеріалом до розділу «Релігійне життя Кристинополя у XVIII ст.» постійно діючої експозиції  «Кристинопіль у XVII-XX століттях».
  У неділю, 11 лютого 2018 року, в Червоноградській філії ЛМІР у форматі робочої зустрічі було представлено макет костелу Св. Духа і монастиря оо. Бернардинів. На заході завідувач музею Галина Гриник провела екскурс по діяльності оо. Бернардинів у Кристинополі та історії цієї архітектурної пам'ятки. Краєзнавець Олександр Коркішко розповів про ідею створення макетів та дослідження їх архітектури, а Сергій Солодкий – про робочі моменти та ті складнощі, з якими зіткнувся при створенні мініатюрних копій сакральних споруд. Тож присутні дізналися багато нового для себе.
  В підсумку було розглянуто проблеми, які потрібно вирішити до урочистої презентації макетів у червні цього року (до святкування Дня міста). А проблеми - це завершальні роботи по костелу Св. Духа та виготовлення і придбання скляних ковпаків для обох храмів (п. Сергій вже розпочав роботу над створенням мініатюри церкви Св. Юрія та монастиря оо. Василіян).

Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...