27 червня 2012 р. Львівський музей історії релігії представив виставку «Ті, що рятували cвіт», яка розповідає про акцію порятунку євреїв Українською греко-католицькою церквою в роки Другої світової війни.

Організаторами акції були брати Шептицькі – Митрополит Андрей та Архімандрит Климентій.

Перша частина експозиції присвячена «образам зниклого світу» – галицькому єврейству і його особливій культурі, яка була знищена під час Другої світової війни та нацистської окупації.

Поділена умовними назвами «Історія», «Релігія», «Сім’я», ця частина розкриває різні аспекти життя євреїв у довоєнному Львові. Зокрема експонує голограми ритуальних юдейських предметів, які належали до війни синагогам, що нині не існують, та громадам, які були винищені нацистами.

Окремий розділ розповідає про європейських політиків і філософів, котрі спричинились до появи антисемітської складової в ідеології нацистів.

Експозиція другої частини виставки присвячена акції порятунку, в якій взяли участь, ризикуючи власним життям, монахи і монахині, а також священики та вірні Церкви, ставлення яких до євреїв ґрунтувалося на християнських засадах любові, на ідеології загальнолюдського єднання.

Тут ілюструється німецький «новий порядок», установлений нацистською окупацією, є спогади про нього очевидців, а також фото безпосередніх учасників тих подій – священиків, монахів і монахинь, «Праведників народів світу», врятованих євреїв, зокрема рабина Давида Кахане та сина рабина Єзекиїля Левіна – Курта, Лілі Штерн, Адама Ротфельда та їхні свідчення.

Окремий розділ присвячено Блаженному о. Омелянові Ковчу, який під час Другої світової війни відважно виконував священичі обов’язки, проповідуючи любов до людей усіх національностей та рятуючи від винищення євреїв.

Львівський музей історії релігії сердечно дякує за надання матеріалів, використаних в експозиції, Львівському історичному музею, Центру міської історії Центрально-Східної Європи, ВБОФ «Хесед-Ар’є», голові комісії Сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ єрм. Севастіянові Дмитруху, керівникові департаменту інформації УГКЦ о. Ігореві Яціву, Голові Клубу греко-католицької інтелігенції Іванові Гречку, добродіям Ігореві Котлобулатову, Ларисі Кадацькій, Володимиру Рум’янцеву.

Виставка розміщена за адресою: вул. Староєврейська, 36.. Куратори виставки Бубряк Р., Мартин М. Оформлення Матвеєва Т., Євтушенко О., Малкуш М.

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити