З 4 лютого в музеї презентується банерна виставка «NUNQUAM RETRORSUM», присвячена 40-річчю діяльності товариства «Маґурич»
– громадської організації, заснованої 1987 року, яка вже чотири десятиліття займається порятунком, консервацією та документуванням надгробків, хрестів і придорожніх святинь.
«Маґурич» проводить реставраторські роботи не лише в Україні, а й на польських, єврейських та німецьких кладовищах у чотирьох країнах: Польщі, Україні, Грузії, Боснії і Герцоговині. Загалом, учасники «Маґурича» працювали на 157 кладовищах. Ними відновлено понад 3200 об’єктів, 96% з яких – надгробки, а 4% – придорожні хрести. Добровольці «Маґурича» – поляки та українці, об’єднані спільною справою збереження пам’яті.
Назва організації походить від гори Маґурич на Лемківщині в селі Бортне (Польща). До Другої світової війни тут жили майстри-каменярі, які видобували пісковик і створювали з нього надгробки та придорожні хрести.
Багаторічним керівником і засновником «Маґурича» є польський каменяр і громадський діяч Шимон Моджеєвський, який понад 40 років присвятив порятунку покинутих цвинтарів. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну він поєднує цю діяльність із гуманітарною та військовою допомогою, зокрема у співпраці з ГО «Народний легіон».