b_300_0_16777215_00_images_vystavky_06.jpg

Згідно з правилами воєнного стану, експозиції і виставки у Львівському музеї історії релігії були розібрані, а пам’ятки, що експонувались, сховані в безпечне місце. Але в умовах обмеженого фінансування ми не мали змоги перенести їх усі, при транспортуванні власними силами музейників вони неминуче були б пошкодженні. Йдеться перш за все про великогабаритні скульптури й інсталяції, але найголовніше – про два поховання – групове поховання культури кулястих амфор ІІІ тисячоліття до н.е. і парного поховання висоцької культури Х–ХІ століть до н.е.

 

Вони, ці поховання, залишились тут, у стінах готичного клуатра колишнього домініканського монастиря XIV–XVIII століття – пам’ятки архітектури національного значення, реставрацію якого розпочато щойно наприкінці 2021 року і припинено на невизначений термін. У цих коридорах, окрім будівельних риштувань, залишились і старі ще радянські вітрини. Після завершення реставрації ми планували реекспозицію, закупівлю виставкового обладнання й освітлення, у тому числі для експозиційного відділу, присвяченого релігійним віруванням давніх спільнот, що проживали на території України.

 

І поки ці мрії не збулися, пропонуємо Вам разом з нами подивитися на світо-бачення людей, що жили і помирали на нашій землі, наших предків, з якими ми поєднані пам’яттю. На цій виставці – згадані вище поховання і три тематичні блоки, що репрезентують сакральні макро- і мікрокосмоси давніх землеробів; «культ воїна» доби раннього заліза; духовну культуру античних міст-колоній, у тому числі півдня України.

 

Ці три теми, три вітрини ми наповнюватимемо поступово: фотографіями оригінальних пам’яток з нашої колекції, завдяки яким ми зможемо побачити їх так, як не дозволяло традиційне експонування, а ще їх голограмами, які виготовлені більше трьох десятиліть тому і також вже є пам’ятками минулої доби, тактильними й інтерактивними матеріалами.

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити