-_.jpg

20 липня о 16.00 запрошуємо на відкриття виставки «Буддійська колекція. Пам’яті Івана Гречка».

Виставка приурочена пам’яті відомого львівського колекціонера Івана Гречка, який відійшов у засвіти 15 червня 2022 року. Представлені на ній експонати є цінними пам'ятками сакральної культури та історії бурятів. Більшість експонатів були врятовані Іваном Гречком у 1962 р. під час його експедиції в Бурятію. Вся буддійська колекція була подарована нашому музею.

Танки із зображенням Вайшравани, Чже Цонкапи, Будди Шак’ямуні з учнями Шаріпутрою і Маудгал’яяною, книга «Трипітака» на санскриті XIX ст., кедрова матриця для друкування молитовника ХVІІІ ст., буддійський бронзовий дзвіночок та інші цікаві експонати розкажуть про багату культуру бурятів, яку прагнула нівелювати колоніальна політика царської та радянської Росії. Ми ж визнаємо самобутність поневолених народів останньої імперії та їх прагнення до визволення.

На виставці також буде експонуватись «Портрет Івана Гречка» (1978 рік), створений знаковою українською художницею ХХ ст. Марґіт Сельською. Роботу в експозицію з приватного архіву люб’язно надала дочка колекціонера.