b_300_0_16777215_0_0_images_vystavky_czehovych.jpg

Запрошуємо відвідати виставку «З колекції музею. Симон Чехович: відреставровані твори генія бароко XVIII століття».

Тут представлено 11 ікон, виконаних на полотні, і 12 творів живопису, написаних олійними фарбами на мідних пластинах. Роботи створені художником у Підгорецькому замку на Львівщині. Протягом 1762–1767 років Симон Чехович працював тут на запрошення власника палацу, коронного гетьмана Речі Посполитої Вацлава Жевуського.

2020 року живописні твори презентували на ретроспективній міжнародній виставці творчості митця у Кракові у Національному музеї під назвою «Геній бароко. Симон Чехович (1689 – 1775)».

Сьогодні усю колекцію творів Симона Чеховича, із збірки Львівського музею історії релігії, вперше виставлять у виставковій залі музею. Консерваційно-реставраційні заходи здійснили керівник реставрації, завідувач науково-реставраційного відділу музею Марія Боньковська і художник-реставратор відділу живопису Мирослава Якимович.

Серед представлених полотен – «Свята Анна з Марією», «Богородиця з дитям», «Видіння святого Антонія Падуанського», «Святий Бенедикт», інші. Майже на кожній роботі є дата і підпис самого автора. Беручи за основу кілька ікон організатори за допомоги світлин покажуть увесь процес реставрації.

В релігійному живописі Симона Чеховича особливе місце належить і «Хресній дорозі». Одинадцять з чотирнадцяти стацій зберігаються у Львівському музеї історії релігії (три у Польщі). Роботи вражають своєю силою і глибиною зображення.

Відкриття виставки відбулося 8 березня 2023 року.