1 | 2 | 3 | 4 | 5

10-14 вересня 2012 року в Львівському музеї історії релігії відбувся семінар-стажування  системи підвищення кваліфікації працівників Міністерства культури України на тему: «Римсько-католицька церква у незалежній Україні в пам’ятках історії та культури».

У стажуванні брали участь музейники з Дніпропетровського краєзнавчого музею, Національного заповідника «Хортиця», Запорізького краєзнавчого музею, Решетилівського музею ткацтва і вишивки, Музею волинської ікони, Національного заповідника «Замки Тернопілля» Рівненського обласного краєзнавчого музею, Івано-Франківського краєзнавчого та художнього музею, Державного історико-культурного заповідника м. Острога, Культурно-археологічного центру «Пересопниця», Вінницького краєзнавчого музею, Меморіального комплексу м. Стрия.

11 вересня стажувальники стали учасниками Міжнародного історичного конгресу присвяченого 600-літтю перенесення столиці  архідієцезії РКЦ з Галича до Львова.

Під час семінару гості Львівського музею історії релігії ознайомилися з виставкою «Реліквії митрополії. До 600-річчя перенесення столиці Львівських архієпископів РКЦ з Галича до Львова», виставкою «Код Трипілля» у Львівській національній галереї мистецтв та експозицією Музею визвольних змагань.Відбулися екскурсії до кафедрального латинського собору Успіня Пресвятої Богородиці та гарнізонного храму апостолів Петра і Павла (колишнього Єзуїтського костелу) а також костюмована екскурсія «Підземеллями середньовічного Львова.

12 вересня отець-ректор Олег Саламон ознайомив стажувальників з діяльністю Митрополичої вищої духовної семінарії св. Йосипа  РКЦ в Брюховичах. Та найбільше часу учасники семінару провели у стінах Львівського музею історії релігії, де вони змогли вивчити експозицію музею та досвід наших працівників  по дослідженню та висвітленню різних аспектів історії сучасної РКЦ в Україні.

В рамках навчальної програми було заслухано доповіді Тараса Гринчишина «Католицизм на релігійній мапі України», Миколи Хмільовського «Про початки монастиря домініканців у Львові» та «Короновані ікони Львова». Богдана Литвина «Органи Львова: історія та сучасність», Василя Кметя «Колегіум Єзуїтів у Львові та його вклад у розвиток освіти та науки  в Україні», Руслани Бубряк «Висвітлення історії РКЦ в експозиції музею».

Закінчився семінар-стажування екскурсією вулицями Львівського середмістя та концертом органної музики «Духовна музика епохи бароко».