1 | 2 | 3 | 4 | 5

b_200_133_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2013_rukotvory_1.gifПід такою назвою 10 листопада у Музеї-садибі родині Антонича (філія Львівського музею історії релігії) відкрилася виставка молодої майстрині Галини Гринашко. Усі вироби виготовлені з натуральної вовни. На виставці представлено близько сорока робіт мисткині, серед них: коралі, сережки, шарфи, сумки, заколки, брошики, рукавиці, берети. Особливу увагу привертають картини «мальовані» вовною: «Тарас Шевченко», «Сільський пейзаж».

На відкритті виставки Галина Гринашко розповіла, що з вовною почала працювати близько двох років тому, опанувала техніку валяння по-сухому та мокрому, шіборі. «Робота з вовною надзвичайно складна: один неправильний рух – і виріб знищений. Найскладнішою моєю роботою є портрет Тараса Шевченка. Більше півтора місяці я петцетом та вовною його «малювала». Але ця робота вийшла пречудовою і дуже особливою, бо мій Шевченко усміхається» , - розповіла мисткиня. На відкриття виставки приїхав зі Львова Михайло Бондар, керівник об'єднання народних майстрів та художників-аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи, який привітав п. Галину з черговою виставкою та побажав творчого натхнення.
А вже 13 листопада п. Галина Гринашко вчила бортятинських учнів опановувати техніку валяння з вовни. На майстер-клас прийшло більше двадцяти дітей, але мисткиня зуміла усім приділити увагу. З червоної вовни усі зробили малесеньку грудочку і качали її у намиленій клійонці близько 30 хвилин. Поміж тим, п. Галина розповідала про свою роботу з вовною, про виставки у яких брала участь і закликала не лінуватися, а реалізовувати себе у творінні прекрасного. Потім усі зібрали свої кульки-намистинки і мисткиня нанизала їх на стрічку. Цей витвір бортятинських дітей та Галини Гринашко став чудовим подарунком Музею-садибі родини Антоничів.

b_300_200_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2013_rukotvory_2.gif

Завідувач Музею-садиби родини Антоничів