При фондах музею працює відділ консервації творів сакрального мистецтва. Тут працюють висококваліфіковані художники-реставратори, які працюють з олійним і темперним живописом, поліхромованою скульптурою і різьбою по дереву, з металом, тканиною, графікою і стародруками.

Основним напрямом роботи відділу є консервація і збереження музейних пам’яток, удосконалення методики реставраційних робіт та наукове дослідження творів із висвітленням реставраційних процесів у паспортній документації. Реставратори постійно працюють над підвищенням свого кваліфікаційного рівня за спеціалізаціями проходять стажування в музеях України.

Відреставровані твори демонструються на музейних виставках у Львові та за його межами, а також за кордоном.

При відділі проводяться теоретичні і практичні навчання студентів кафедри консервації і реставрації творів образотворчого мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв.

до реставрації
до реставрації
після реставрації
після реставрації

Успіння Пресвятої Богородиці. Полотно, олія, XVIII ст. 77 х 59 см

Ікона із східних областей України. На консервацію надійшла без підрамника з численними втратами грунту і фарби та розривами полотна. Поверхня дуже забруднена. Ікону натягнуто на підрамник, проведено укріплення живопису, знято поверхневе забруднення, усунуто розриви і виготовлено раму.

до реставрації
до реставрації
після реставрації
після реставрації

Володимирська Богородиця. Дерево, темпера, XIX ст. 52 х42

Російська школа малярства. Пошкоджена поверхня ікони сильними подряпинами по ликах Богородиці і Ісуса. Втрати грунту з фарбою, змито позолоту з тла ікони.

до реставрації
до реставрації
під час реставрації
під час реставрації
після реставрації
після реставрації

Успіння Пресвятої Богородиці. Т. Копистинський. 1901 р. Полотно, олія. 122 х 58

Ікона походить з церкви Преображення Господнього у Львові. Деформація полотна через втрату клинців, подерта у трьох місцях і дуже забруднена кіптявою.

Відновлено натяжку полотна, зароблено розриви і знято забруднення, надано експозиційного виду.