b_201_242_16777215_0_0_images_stories_news_2021_1.jpg

До річниці депортації кримських татар науковці Львівського музею історії релігії презентують банерну виставку «Крим. Народ. Історія. Сьогодення». Відкриття – 18 травня, о 14 годині, на площі Музейній, 1.
Мета виставки – показати історичний процес формування на півострові нового етносу кримських татар, привернути увагу до їхньої історії, культури.
Виставка складається з 11 банерів, кожен з яких присвячений окремій темі: етногенез кримських татар, мова, роль ісламу, культура, народні вірування, інші. Приділено увагу відродженню народних традицій: вишивці, ювелірному мистецтву, кераміці. Про політичних і культурних діячів XIX–XX століть, а також всесвітньо відомих представників кримськотатарського народу сучасності розповідає заключний банер.
Відвідувачеві покажуть світлини Ханського палацу у Бахчисараї – єдиного у світі зразка кримськотатарської палацової архітектури. Інтер’єри мечеті, соколиної вежі, головної брами, мавзолею, суду, будівлі офіційного призначення розмістять на зворотній стороні банерів. Усі роботи – з приватної колекції професійних фотографів, кримчан (з 2014 року живуть у Львові) Вікторії Темної й Ігоря Сальнікова (співробітник Львівського музею історії релігії).
Зважаючи на карантинні обмеження працівники музею потурбувалися, щоби виставку можна було побачити в режимі онлайн. Тому розмістять її віртуально, зокрема на офіційній сторінці ЛМІР.
Куратор виставки – Ульвіє Аблаєва, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник музею.

Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

b_376_451_16777215_0_0_images_stories_news_2021_2.jpgb_458_451_16777215_0_0_images_stories_news_2021_3.jpgb_685_514_16777215_0_0_images_stories_news_2021_4.jpg