20 – 22 квітня 2018 року за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії Благодійний фонд «Музей-релігії», який діє при Львівському музеї історії релігії, розпочинає проект «Дискутуючи і співаючи про замовчуване».
    20 квітня, у п’ятницю, о 17 годині, у внутрішньому дворику Львівського музею історії релігії зустрічатимуть учасників проекту: народні аматорські фольклорні колективи «Гвоздівчанку» (село Гвоздів, Васильківського району Київської області) і «Берегиню» (село Звенигород, Пустомитівського району (Львівської області) разом із представниками територіальних громад.
    Ці колективи збирають і переспівують пісні рідного села, відроджують стародавні пісенно-обрядові традиції, обмінюються своєю пісенною творчістю, а також  дискутують про реалії сучасного українського життя, про культурну спадщину, налагоджують творчі і ділові зв’язки між територіальними громадами. Із учасниками проекту зустрінеться музикознавець, композитор і хоровий диригент, Заслужений артист УРСР професор Богдан Дерев’янко.
    21 квітня, у суботу, об 11 годині у Музеї «Староскварявський іконостас XVI–XVIII століття» (філія Львівського музею історії релігії) «Гвоздівчанки» разом із місцевим Молодіжним хором «Мрія», представниками громад слухатимуть лекцію «Як шукати порозуміння у пострадянській Україні»; дискутуватимуть на тему «Люди, які змінюють світ».
    22 квітня, о 9 годині учасників проекту чекатимуть у селі Бортятині Мостиського району Львівської області. Парох місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Михайло Пецькович відправить Службу Божу. Опісля гостей, разом із музейниками, сільською громадою села прийматиме Музей-садиба родини Антоничів – центр культурного життя усієї Мостищини. Говоритимуть про культуру мислення, морально-духовні та інтелектуальні цінностей суспільства.
     Із учасниками проекту працюватимуть викладачі провідних львівських вузів.

Зоряна Білик, Олена Малюга, наукові співробітники ЛМІР2.gif