Реальну і цікаву альтернативу комп’ютерним іграм, телевізорам, планшетам під час осінніх канікул школярам і вчителям пропонує Львівський музей історії релігії. Наукові співробітники розробили програму «Канікули в музеї», де, поряд із теоретичними знаннями, учні отримають цінні практичні знання, які з часом допоможуть їм розкрити свій потенціал для зростання.

Можливість зазирнути у глибину століть нашої культури, а саме ознайомитись із релігійними віруваннями давніх слов’ян, музейники запропонують 17 жовтня під час екскурсії «Релігії давнього світу». Через призму археологічних знахідок, зокрема трипільської культури, учням розкажуть про зародження гончарства, його розвиток у давньому світі, ритуальне значення. На майстер-класі «Глиняні легенди» школярі не тільки зможуть побачити первісні знаряддя праці, а й потримати в руках глиняні вироби тих часів.

Збагатитись духовно, інтелектуально відвідувачі музею зможуть на тематичній екскурсії «Культ Богородиці у християнстві» (18 жовтня). Науковці акцентуватимуть увагу дітей на зображеннях Божої Матері. У другій частині заходу, практичному занятті з іконопису на склі, діти самостійно відтворюватимуть побачене.

Бажаючих ознайомитись з історією світових і національних релігій чекають 19 жовтня. Науковці музею проведуть школярів експозиційними залами, покажуть цікаві експонати. А потім з пам’яті діти малюватимуть запропонований експонат.

У саме серце музею – фондосховище – учні зможуть потрапити у четвер, 20 жовтня. Головний зберігач фондів Світлана Тимків ознайомить з історією книгодрукування, колекцією стародруків. Учасники майстер-класу «Читайте книгу – живіть без кордонів» матимуть змогу переглянути столітні видання, з ними ознайомитись, «відчути» зв’язок між культурами і релігіями різних часів.

Побувати в палатах князя Лева Даниловича, сина засновника міста Львова Данила Галицького, музейники запрошують 21 жовтня. Учні блукатимуть підземеллями Домініканського монастиря, де заховано багато таємниць і нерозкритих загадок. На спортивно-інтелектуальному змаганні (квесті) діти демонструватимуть свою увагу, креативне мислення, уміння швидко і правильно складати пазли з фотографій знайдених експонатів.

Кожна людина, а особливо дитина, яка побувала на таких майстер-класах, отримує цілий букет відчуттів: торкнеться речей, яких не можна побачити в повсякденному житті, на дотик оцінювати предмети, їхню фактуру, матеріал, форму. Таке «виховання історією» сприяє всебічному розвиткові людини як цілісної особистості, формується її громадянське мислення, а в дітях пробуджується відчуття належності до свого роду, до рідної землі, прагнення долучитися до культури українського народу, його історії, традицій.

Осінні «канікули в музеї» розпочинатимуться о 13 годині.
Відповідальна – завідувач науково-освітнього відділу Катерина Назар.

Олена Малюга, молодший науковий співробітник ЛМІР
телефони: (38032) 235 61 00, 235 60 32, 235 70 07, 26148 22

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити