b_250_333_16777215_00_images_old_stories_news_2020_1_4.JPGУ Львівському музеї історії релігії для відвідувачів знову відкриють підземелля колишнього Домініканського монастиря.
     Вже цієї суботи, 4 липня, львів’ян і гостей міста запрошують відчути подих цих таємничих приміщень, в яких молилася княгиня Констанція і відбувала покарання польська красуня Гальшка Острозька.
     Експозиція підземелля представлена на банерах, з яких відвідувачі зможуть дізнатися історію заснування Домініканського ордену, про постать Домініка, відомих теологів-домініканців. Про втрачені святині Львова розповість мультимедійна презентація, на якій можна побачити і пізнати про святині, які не збереглися, або ж були знищені нацистами під час II світової війни. Вартий уваги дерев’яний водогін XVIII століття, віднайдений у внутрішньому дворику Музею під час ремонтно-будівельних робіт. Цікавою є фігура монаха, який молиться до чудотворної ікони Богородиці Провідниці (Одигітрії). У підземеллі знаходиться і найстаріший прангер (стовп ганьби) у Львові.
     В одній із підземних кімнат виставили постійну експозицію «Легенди. Живопис на склі». Це погляд сучасної львівської художниці Наталії Курій-Максимів на легенди про чотири місцеві храми різних громад.
     Отож, містика, загадкова атмосфера, цікаві історії і неймовірні відчуття чекають охочих побувати у таємничих лабіринтах підземелля Домініканського монастиря.
      Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР
b_700_467_16777215_00_images_old_stories_news_2020_1_1.jpgb_700_467_16777215_00_images_old_stories_news_2020_1_2.jpg3.JPG

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити