Нові надхоження

Детальніше...Управління СБУ у Житомирській області передало музею шість медальойнів та хрестиків. Найціннішим серед них виявився хрест-енколпіон або хрест-релікварій ХІІ-ХІІІ століть.
Ця передача була здійснена завдяки новій програмі започаткованій Міністерством культури України. Суть програми – у створенні зведеної бази даних культурних цінностей, вилучених державними органами і розподілі їх згідно із заявками музеїв, бібліотек.

Детальніше...Музей щиро дякує відомому львівському колекціонеру Іванові Гречку за подаровану колекцію культових буддійських пам’яток. Широкому загалу дародавець відомий, як поціновувач українського народного мистецтва, але коло його інтересів було значно ширше, виходячи, навіть поза межі України. Про це свідчать його спогади про експедиції  на Карельський перешийок, Урал, Шаянські гори. Саме за Байкалом його колекція поповнилася рідкісними зображеннями Будди. 
«Одного разу занесло мене в бурятське село. Там колись знаходився населений пункт, який потім «совєти» виселили і серед тих порожніх хат я познайомився з одним чоловіком, який був геологом і робив оглядове дослідження тих теренів. Слово за слово і почав він мені усе це показувати.  То і звідти привіз ось ці ікони, дзвоника, бачите, тут Будда вибитий, цю модринову матрицю для друку книжок і самі книжки такі старі, що старі… Я навіть потім робив запит в Інститут народів Сходу, аби роз’яснили, що то я таке надибав, але відповіді так і не отримав. …»
( За матеріалами статті Степана Грицюка «Музей у квартирі..»)