4.gif     У ці дні ми відзначаємо чергову річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності було поранено більш як 1 тисяча людей, загинуло понад 100. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.
     Небесною Сотнею назвали українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Вони полягли за честь, за волю, за право бути народом, за країну в якій не страшно жити і народжувати дітей…
     У Сокальській філії ЛМІР (музей «Людина. Земля. Всесвіт») 16 лютого 2017 р. була проведена тематична екскурсія на тему: «Воїни Світла» (пам'яті Героїв Небесної Сотні). Захід відбувся для учнів 6-го класу Сокальської школи-інтернат ім. Т. Г. Шевченка.
     Цінними експонатами для екскурсії були особисті речі захисників України. Наприклад, особистий пропуск «Правого сектору», «Новий Заповіт і Книга псалмів» Володимира Кривошея. Ця книга постійно перебувала в нагрудній кишені біля його серця, супроводжувала і оберігала під час всіх подій на Майдані.


     Великий інтерес становлять експонати з Майдану, які принесли бійці 10-ї сотні «Сокальської». Сотник Михайло Боднар. Це каски майданівців, каска МВС, бита, частина металевого щита, металевий ланцюг з тягарцем та ін. Ці експонати музею унікальні, адже вони були частинкою тих подій. Це наша пам'ять,  усвідомлення і нагадування.
     Також були представлені фотографії захисників України: Галаса Романа, Сивака Віктора, Прихід Валентина. Вони родом зі Сокальщини. Галас Роман загинув поблизу с.Зайцеве Донецької області. Сивак Віктор ? на передовій, їх підрозділ потрапив у засідку сепаратистів. Прихід Валентин помер біля Савур-могили (на стику Луганської і Донецької областей). Кулями було пробито бронежилет.
     Цінними для екскурсії були роботи митця Анатолія Покотюка. Наприклад, картина, присвячена поколінням героїв України. Вони рясно скропили своєю кров'ю землю Українську і творять священний дух Матері-України. До них належать і Герої Небесної Сотні.
     Дерев'яна скринька «Хай святяться Ваші імена!» містить зображення Сергія Нігояна, Героя Небесної Сотні, який загинув від руки снайпера. Під зображенням вказані слова Т. Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила і воля святая».
     Унікальною є робота Анатолія Покотюка, присвячена Небесній Сотні. Показано вогонь, який символізує полум’я битви, війни; руки, які захищають від війни, від руйнування. Зображено козака-характерника, що символізує невмирущий дух українського народу.
     Важливе значення для екскурсії мала праця Володимира Панчишина «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу». Ця книга-реквієм є відгуком на доленосні події 2013-2014 рр. та переломну суспільно-політичну ситуацію в Україні. Книга містить інформацію про Героїв Небесної Сотні та  велику кількість ілюстративного матеріалу.
     Ми завжди будемо пам’ятати про Героїв Небесної Сотні, адже вони боролися за наше майбутнє. Герої мали відвагу і мужність, ішли до кінця, несли в серцях любов до України.
     На жаль, Небесною Сотнею не закінчились біль і страждання України. Сьогодні йде боротьба за нашу державу. Ми повинні вірити в перемогу Добра, вірити, що Воїни повернуться живими. Слава Україні! Героям Слава!

 

                                                                                        Христина Веклин,
                                                            Молодший науковий співробітник музею                              2.gif3.gif5.gifDSC04061.gif             1.gif

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити