7.gif                
Подарунок патріарху Філарету


12 травня 2016 року в Національному палаці мистецтв "Україна" відбулася урочиста Академія з нагоди ювілею - 50-ліття служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі.
Вітальні слова щирих і добрих побажань в день відзначення ювілею линуть до Святійшого Патріарха Філарета з багатьох куточків України та закордоння. Численні гості мали можливість особисто привітати Патріарха з ювілеєм та висловити йому свої найщиріші побажання.

Приєдналися до вітань і Львівський музей історії релігії та завідувач Сокальської філії ЛМІР, митець Анатолій Покотюк, створивши авторську ікону в дереві « Вишгородська Божа Мати» ( різьба на дереві. Інтарсія). в яку вкладено Святі реліквії з Єрусалиму, Люрду Почаєва , мамрійський дуб часів Пресвятої Трійці, дерево під яким проповідував Ісус Христос та інші.   Художника зацікавила історія ікони Вишгородської Божої Матері. Літописи зберегли небагато імен іконописців   Київської Русі середини ХІІІ – кінця ХІV ст. Найстарші з відомих українських іконописців належали  до духовенства.  Серед  них  наш земляк, митрополит  Київський і всієї Руси у 1308 – 1326 роках Петро Ратенський. Будучи тоді ігуменом Ратинського монастиря, займався іконописанням.  При відвідинах київським митрополитом Максимом Ратинського монастиря, ігумен Петро подарував йому  ікону Вишгородської Богоматері, що пізніше стала  Владімірською,  Ця ікона прославилася благодаттю, зціленням  від багатьох хвороб, заступництвом і допомогою. В 1812році при нашесті Наполеона на Росію з іконою Володимирською  вірні обійшли  тричі довкола Білокам’яної і місто було звільнено від ворогів.
 Митець побажав Патріарху Філарету  сил , здоров’я, довголіття , щоб Свята Мати-Україна стала Світовою Величиною у боротьбі за Добро і Світло Боже, а церква Єдиною і Українською!. 

2.gif

 1.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сокальський музей відсвяткував  день музеїв

 15 травня Сокальська філія Львівського музею історії релігії, музею «Людина. Земля. Всесвіт» представила гостям  виставку дитячих робіт « Жива фарба»  Сокальської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І–ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка із циклу занять «Стихії». Творчі заняття проходили в музеї – в рамках проекту «Світ навколо нас» ( керівник народний майстер Богдан Ямовий). Діти ознайомлювалися зі стихіями Землі, Води, Вогню, пізнавали їх символічне значення в образотворчому мистецтві. Метою занять було не навчити школярів малювати , а особливий наголос був на релаксацію, на те, щоб вони передавали у роботах свій внутрішній стан, свої почуття і емоції. 
Цікавими були малюнки дітей за експозицією музею « Людина і Всесвіт». Спочатку школярі знайомилися з творами художників представлених на виставці, а пізніше передавали свої враження від побаченого.  Адже Всесвіт повністю ніхто не бачив,  тому будь – яка людина представляє його  по своєму. Учні малювали галактики , чорні діри , окремі зірки і комети , невідомі матерії і структури,  які бачили на картинах,  включаючи  свою уяву і фантазію.              
Надзвичайне захоплення в дітей викликала техніка ебру, тобто малювання фарбами на воді. Здавалося, що це дуже просто, але водночас і складно. Почавши спілкування з водою, з кожним кроком діти все більше і глибше розуміли світ ебру,  що малювати на водному просторі – значить зрозуміти мову того, що складає основу всього живого – води.  Малювання технікою настільки прекрасне, що нею не можна не захоплюватися.        4.gif                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виставка завершується колективною роботою « Майбутнє України в наших руках».  Діти укладали свої малюнки з окремих областей на символічній карті України. Вразило нас , дорослих,  розуміння дітьми  того, що вони не просто люди, жителі планети , а – українці, українці- патріоти, які живуть в Україні,   на землі, де народилися і виросли і тому тепло своїх долонь ,  розуму і серця передали у своїх малюнках, а також бажання бачити Україну  єдиною і нероздільною.
Цікавим і пізнавальним  було театралізоване дійство «Коса – дівоча краса», за участі гуртківців Будинку дитячої та юнацької творчості м. Сокаля ( керівник Оксана Сумбаєва). Глядачі  почули розповіді про косу, що вона означає, шанобливе ставлення до неї, про її зв’язок з нашими предками, традиції заплітання та розплітання її. Звучали вірші, пісні про косу – символ честі й гідності, охайності й працьовитості.                                                                                                                                                                                                          18 травня працівники музею ознайомили  відвідувачів із новими творами митця Анатолія Покотюка «Мистецькі одкровення…»  

Шевченкіана хвилює художника не одне десятиліття. Його творчість тісно пов’язана з поезією Тараса Шевченка. В ранніх творах «Сяйнуло світло», «Пророк», «І на Україні святилося…», «Свою Україну любіть!», «Думи мої…» та інших  митець показує поета як Генія, Пророка,  Апостола Правди,  християнина і глибоко віруючу людину, проводить паралель між стражданнями Ісуса Христа і  стражданнями Матері –України. В нових творах митець продовжує розвивати ці теми. Підкреслює вічність людського буття. Його творчість  глибока,  наповнена космологічними знаннями древніх і синтезована в загальну закономірність розвитку всього сущого. Через поезію Тараса Шевченка художник дає можливість зрозуміти загальну сутність речей, показує взаємозв’язок між минулим, теперішнім і майбутнім. Вираження творчого духу найкраще виявляється у невеликих елементах: Всевидящому Оці, краплинах крові, сльозах, хресті, ангелах та інших елементах, які підсилюють композиції  «…І мертвим і живим і ненародженим», «Молитва за Україну», «Встане Україна…» .                                                                                                                
  Автор закликає краще прислухатися до слів геніального поета , які лунають до нас з глибини минулого і сподівається, що нарешті  вони таки  будуть почутими! Поетичні слова Тараса Шевченка западають у саму душу митця Анатолія Покотюка і проростають там паростками  нових ідей  і задумів.

5.gifDSC03718.gif3.gif

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити