IMG_0981.JPG26 червня, в неділю, о 14 год. в Народному Домі "Просвіта" (м. Сокаль) відбулася урочиста Академія, з нагоди викупу антикварної книги «Хвала коронна. Щаслива коронація Королеви всього світу Марії в чудовім її образі Сокальськім» (1726 року друку) та офіційного передання цього антиквару на зберігання в Сокальський музей "Людина. Земля. Всесвіт".

Щиро вдячні всім, хто долучився до збору коштів, а саме:основним фундаторам книги, місцевим активістам Марії та Богдану Петрощук, Марії Король, собору св.ап. Петра і Павла, зокрема настоятелю о. Ярославу Кащуку та о. Андрію Дутчаку, Володимиру та Руслані Антонюкам, Мирославі Баралус, Олегу Іванчині, Марії Сакатюк, Юрію Мандрику, Ігорю Дацюку, Олегу Пелеху.

В Сокалі у вересні 1724 року в монастирі оо.Бернардинів відбувся чин Коронації ікони Сокальської Богородиці. На цю величаву подію було скликано дуже багато осіб духовного чину.

В 1726 році у Львові була надрукована книга «Хвала корона…». Це збірник, виголошених у вересні 1724-го року Промов багатьох священиків, присвячених чудотворній іконі Сокальської Богородиці. Зареєстрована книга в Каталозі стародруків, виданих на Україні Запаско та Ісаєвичем, під 1058. Книгу впорядкував Ігнатій Орловський, присвятивши її Волинському воєводі Михайлу Потоцькому. На щастя, цей стародрук дуже добре збережений.

Упродовж багатьох століть ікона Сокальської Божої Матері Потішення зцілювала, оздоровляла і потішала в святині над Бугом вірних не тільки Сокальської землі , але й багатьох інших теренів. Тоді Сокаль стали називати Руським Ченстоховом і прирівнювати до Лоретто в Італії, Монсеррат в Іспанії та Ченстохова в Польщі. До кінця ХІХст. Сокаль був центром культури і паломництва багатьох тисяч паломників.

У 2002роців м.Грубешеві (Польща) відбулися урочистості, пов’язані з інтронізацією Образу Матері Божої Сокальської. На них був присутній сокальський митець Анатолій Покотюк. Схвильований цією подією, він створив образ Сокальської Божої Матері у своєму авторському стилі - різьбі на дереві та інтарсії. Саме ікона Сокальської Богородиці дала наснагу митцю у творчій праці і започаткувала створення циклу Богородичних ікон, які тепер знаходяться в музеї. Вона займає чільне місце в окремому розділі , присвяченному історії чудотворної ікони Сокальської Божої Матері. Завітавши до музею, дізнаєтеся більше про історичне минуле нашого краю, разом з тим, ще раз переконаєтеся у величі слави ікони Сокальської Богородиці.

DSC03805.gif

DSC03800.gif