b_300_0_16777215_00_images_old_stories_sokal_mova_sokal.jpgНапередодні Міжнародного дня рідної мови  Сокальський музей «Людина. Земля. Всесвіт» відвідали гімназисти Сокальської гімназії імені Олега Романіва разом з учителями М. Іванець та С. Яремою. Вони стали учасниками свята «О, мово рідна, хто без тебе я?»

З цієї нагоди  співали пісні про красу і силу української мови, читали поезії. Зокрема, до глибини серця зворушила присутніх молитва про мову Катерини Мотрич , слова з якої вражають свідомість  кожного українця: «Мово! Пресвята Богородице нашого народу! Мудра Берегине, що не дала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримаєш на Олімпі волелюбності, слави і гордого Духа!...»

Отець-митрат Ярослав Збитковський наголошував на важливості зберегти рідну мову для нащадків, передати їм усе її багатослів’я.

Ст.науковий співробітник музею Наталія Покотюк розповіла присутнім про мовну ситуацію у світі та в Україні, проте , що щотижня у світі вмирає по одній мові, а кількість мов, на яких говорять жителі нашої планети, зменшується швидше, ніж зникають рідкісні види тварин та птахів і наголосила: « Можна зберегти все в музеях, бібліотеках, архівах і т. д. дуже багато чого з історії, культури, традицій, все, що зафіксовано вченими, дослідниками, науковцями, але найважливіше зберегти мову живою, тому бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній».

Перед гостями експонувалися твори художників Володимира Козара «Пророк» (темпера)  та Анатолія Покотюка «Молитвами праведних врятуємо Україну», «Святі української землі», «Герої Духа» ( різьба по дереву та інтарсія, з циклу Свята Україна).

Членкині «Союзу українок», учасниці  хору «Берегиня» з гордістю і любов’ю виконали  пісні «Хто ти є, Україно?», «Вишиванка», «Рідна мова». Особливої урочистості святу додали вишиванки, у які були одягнені усі присутні.