b_400_300_16777215_00_images_old_stories_sokal_2017_5_1.gifПерший місяць весни для працівників Сокальської філії ЛМІР був надзвичайно насичений цікавими подіями. До дня народження великого поета Т.Шевченка наукові працівники музею організували та провели тематичні екскурсії « Образ Тараса Шевченка у творах митця Анатолія Покотюка», на які запрошували учнів шкіл нашого міста. Старший науковий співробітник музею Наталія Покотюк пропонувала дітям послухати поезію Т.Шевченка « І мертвим, і живим, і ненародженим…» у виконанні геніального актора Богдана Ступки, розповідала  присутнім про нову композицію на дереві митця А.Покотюка                               « Великий Пророк». Ця авторська робота була освячена на Шевченківській землі, пройнялася духом тих місць , де ступала нога великого поета і Пророка.  Проводячи тематичні екскурсії, наукові працівники звертали увагу школярів на мистецькі твори  А. Покотюка «Апостол Правди і Пророк» ,  «Встане Україна», в яких є своєрідний заповіт потомкам,тим, хто повинен берегти культуру, історію рідного народу,  прилучатися до духовності, плекати ту Україну, про яку мріяв і яку виборював геній людства і наш Кобзар.

Надзвичайно цікавою і захоплюючою була зустріч в музейній вітальні з праправнуком Т.Г.Шевченка по лінії рідного брата Йосипа Миколою Павловичем Лисенком, який 21 березня знову відвідав музей  « Людина.Земля.Всесвіт».  Він привіз для музею дарунки: калину з Шевченківського краю, яка росте біля могили матері Т.Шевченка, частинки стола з родини Шевченків, частинки з ікони Шевченків, яка за переказами знаходилася в Йосипа Шевченка- прапрадіда Миколи Лисенка, нитки із ткацтва Катерини- сестри Т.Шевченка.  На зустрічі з п.Миколою були присутні  учні 4 класу СШ №4 м.Сокаля (вчитель Пинка Надія Михайлівна) та їх батьки. Діти читали вірші Тараса Шевченка, свої власні поезії, присвячені Кобзарю, виконували пісні.  Микола Лисенко презентував свою книгу « Коріння Шевченкового роду», яка була нагороджена багатьма дипломами, зокрема:   рекордів України за найбільше генеалогічне дерево (1310 осіб), розміщене в книзі « Коріння Шевченкового роду»,  учасника Всеукраїнського пошукового конкурсу «У нас одне коріння» та  ХVІІ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Микола Лисенко – лауреат літературно-мистецької премії імені Володимира Малика.
23березня Микола Лисенко разом з працівниками музею відвідав Сокальську середню школу №4,   побував на засіданні Клубу вчителів початкових класів імені Василя Сухомлинського, де презентував свою книгу «Коріння Шевченкового роду» .
Пам’ятною і зворушливою була зустріч праправнука Тараса Шевченка Миколи Лисенка, сокальського митця Анатолія Покотюка з видатним фотохудожником, лауреатом премії імені Тараса Шевченка, заслуженим діячем мистецтв України Василем Пилип’юком в його Фотогалереї у Львові. Фотомитець показав свою творчу майстерню, експозиції фотогалереї  і подарував  гостям авторські фотоальбоми з найкращими побажаннями.

Ольга Янчук , науковий співробітник  Сокальської філії2.gif3.gif4.gif