Новий етап у розвитку шкільної освіти, розвиток творчих здібностей учнів залежить від професійної майстерності вчителя, володіння ним новими  методами, технологіями, які б допомогли йому побудувати навчально-виховний процес так, щоб він відповідав сучасним вимогам шкільної освіти. Впроваджувати такі інновації в шкільну практику допомагає музейна педагогіка. Вже декілька років поспіль Сокальська філія музею співпрацює з районним відділом освіти, реалізовуючи програму «Музей та школа»


21 лютого в Cокальській СШ№5 та в Сокальській філії музею  відбувся семінар-практикум вчителів трудового навчання.
Він  складався з декількох частин:  теоретичної та практичної. Старший науковий співробітник музею Н.Покотюк розповіла учасникам семінару  про музей, про його основні збірки, познайомила із творчістю митця Анатолія Покотюка, далі науковий співробітник Ольга Янчук провела гостей залами музею,  познайомила з експозиційними відділами, значну увагу приділила технікам виконання мистецьких творів Анатолія Покотюка, зокрема різьбі по дереву та інтарсії. Найбільшу цікавість викликала зустріч педагогів  у творчій майстерні митця Анатолія Покотюка. Митець познайомив гостей з новими творами,   способами  втілення в роботу глибоких  філософських ідей та задумів,  показав практично, як підбирає фактуру та породу дерева,  об’єднує різні композиційні сюжети в один мистецький твір,  експериментує з деревом. Педагогам було особливо цікаво, бо серед них були теж різьбярі,  для кого таке мистецтво справжнє захоплення. 

 

Вчителі трудового навчання обмінювалися досвідом роботи з дітьми, розповідали про  творчі здібності, успіхи та досягнення своїх  учнів. Методист районного методкабінету Євген Матвіїв у підсумку семінару наголосив на тому, щоб педагоги трудового навчання підвищували свій фаховий рівень шляхом використання інноваційних форм та методів роботи з дітьми , звертали особливу увагу на багатий досвід регіональних мистецьких традицій, використовувати можливості музею «Людина.Земля.Всесвіт».  Це сприятиме генеруванню оригінальних ідей та активізації творчої діяльності школярів. 

Педагоги були задоволені відвідинами музею, спілкуванням з митцем Анатолієм Покотюком та отримали не тільки новий досвід роботи , але й нові ідеї для творчості в педагогічній діяльності.1.gifDSC04072.gif

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити