IMG_0849.gifНа території, що займає сьогодні Україна, виникне центр нової цивілізації - всі пророки одноголосні. Митець Анатолій Покотюк створив авторську композицію на дереві «І мертвим, і живим, і не народженим…» (« Встане Україна…» - пророкування на шосте тисячоліття) і присвятив її 155-літтю перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій Горі в Каневі. З авторською роботою ми відвідали святі Шевенківські місця, щоб відчути Дух Великого Кобзаря і наповнити особливою енергетикою цей твір.Пророча філософська поезія Т.Шевченка вселяє нам віру, надію і почуття національної гідності і честі на майбутнє.

...Встане Україна,

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить ,

І помоляться на волі

Невольничі діти !..

Т.Шевченко

Нещодавно нам пощастило відвідати землю, де народився і ступав босими ногами Тарас Григорович Шевченко майбутній геній України .На нашій славній Україні , серед розкішної природи видніються відомі всьому світу села Моринці, Кирилівка (Шевченкове), Будище, Вільшана. Ці села колиска нашого Апостола , Пророка, Великого Сина України. Він народився на українській землі, під українським небом, але став Велетом- Світочем для всього людства й у пошані для всього світу. Все на цій святій для кожного українця землі особливе, неповторне і захоплююче: незрівнянна краса природи, якою не можна намилуватися. Так і хочеться походити босоніж, доторкнутися до її животворящої сили і чистоти, відчути таємничість і спокій. Вражає відкрите серце і щирість людей, з якими ми спілкувалися- подружжя Лисенків- Микола Павлович( праправнук Тараса Шевченка за братом Йосипом та його дружина Галина Федорівна, які нас запросили і присвятили нам багато дорогоцінного часу. Особливою була зустріч зі священиком, настоятелем храму св.Івана Богослова (УПЦ Київського патріархату) о. Богданом Федчишиним. Захоплююча екскурсія з екскурсоводом Ольгою Іванівною запам’ятається нам на все життя. Вона з великою радістю зустріла нас , з любовю і натхненням познайомила з історією Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», на території якого знаходиться 40 обєктів та памяток культурної спадщини України. Надзвичайно цікавими є музейні експонати про життя та творчість поета, художника, гравера, філософа, мислителя, стародруки, мистецькі вироби місцевих умільців, подарунки, що надійшли від родичів Т.Г.Шевченка. Особливо вражають оригінальні речі стіл,, лава з Шевченкової оселі. З хвилюванням ми переступали поріг затишної батьківської хатини Тараса, яку земляки поета відтворили до 175 ої річниці з дня його народження. Від батьківської хати стежка привела нас до могили, в якій спочиває добра та мудра Тарасова Мати, ми також побували в маєтку пана Егельгарда, відчули потужну енергетику від тисячолітнього дуба, в дуплі якого малий Тарас ховав свої малюнки. Теплою і зворушливою була зустріч у Шевченківській спеціалізованій школі-інтернат з поглибленим вивченням предметів з гуманітарно-естетичного профілю з директором школи Ліною Денисівною Терещенко. Митець Анатолій Покотюк створив і подарував школі авторську ікону «Почаївська Божа Мати», а учні та педагоги школи - навзаєм унікальний Кобзарик Тараса Шевченка « За сонцем хмаронька пливе», перше видання творів Тараса Шевченка для дітей, ілюстроване художніми роботами юних талантів школи Шевченкового краю та збірку поезій членів літстудії «Голос» «Позичу я у сонця ласки». Ці святі місця, які ми відвідали, додали нам наснаги, духовної сили і бажання знову відвідати край, де народився наш Геній.

Наталія Покотюк,ст.науковий співробітник                           Сокальського музею «Людина.Земля.Всесвіт»

IMG_0856.gif

IMG_0731.gifIMG_0846.gif