1
    Щороку, під час літніх канікул, Сокальський музей «Людина. Земля. Всесвіт» (філія Львівського музею історії релігії) відвідують діти та молодь, які відпочивають в оздоровчому таборі «Ровесник», що у селі Бендюга Сокальського району.
    Зокрема, 7 серпня, гостями музейників були діти із Сербії. «Це вже шосте покоління, яке має українське коріння. Їх пращури в силу певних історичних обставин в різні часи виїхали з території України  в  Сербію», – розповів керівник групи Стефан Сем’янін.
    Юні відвідувачі оглянули музейну експозицію, познайомилися з унікальними роботами Анатолія Покотюка, особливо їх вразили мініатюрні твори митця. Вони мали змогу поспілкувалися із священиком з Іспанії, автором книги «Знав я, знав і Бог» отцем Мирославом Медведем, а  також взяти участь у майстер-класі «Плетіння з листя кукурудзи», який провела Віра Чипурко. «Зазвичай листя кукурудзи – талаш (саме так називають листя, яке обгортає  кукурудзяний качан – І.Ц.) – викидають. Але цей «непридатний» матеріал відкриває величезне поле для фантазії рукодільниць, – розпочала свій урок народна майстриня. – Різноманітні вироби з кукурудзяного листя виглядають дуже оригінально і природно, бо мають рифлено-смугасту структуру. Квіти з кукурудзяного листя – чудовий декор для подарункової коробки або кошика. При цьому можна використовувати як свіжий, так і сухий талаш», – зазначила мисткиня.
    Віра Чипурко провела майстер-клас і для працівників музею та їх родин (це був родинний день в музеї): вони робили з кукурудзяного листя ляльки.
    Усі учасники отримали задоволення від своїх мистецьких творінь, цікавих вражень від спілкування, від побаченого і почутого. А в книзі відгуків з’явився запис дітей з Нового Саду, Сремської Митровиці, Будисави, Кули, Вербасу: «Для нас, дітей  українського походження з Сербії, відвідання Вашого музею залишиться в пам’яті назавжди. Ми теж плекаємо українську культуру в Сербії в культурно-мистецьких товариствах. Тому відвідання Вашого музею збагатило наші знання та дало нам змогу почерпнути якусь частинку української культури, яку ми повеземо з собою до своєї країни...»
2
4