b_300_225_16777215_00_images_old_stories_sokal_pysanky_3.jpgЗ давніх-давен писанки в Україні були оберегами родинного щастя, символами достатку, весняного відродження природи, зародженням життя, продовженням роду. Ними обмінювались при христосуванні, використовували для розваг, ігор молоді.

Напередодні свята Воскресіння Господнього Сокальський музей «Людина. Земля. Всесвіт» в рамках проекту «Світ навколо нас», програм «Музей та школа», «Музей та благодійництво» проводить  акцію «Великодня писанка для сироти». Спільно із духовно-мистецькою фундацією Анатолія Покотюка, громадськими організаціями «Союз українок», «Червоний хрест» вони  розповідають про розмаїття писанок, їх регіональні особливості.

Школярі  5-8 класів усіх шкіл районного центру дізнаються про маленьке диво – писанку - яйце, декороване традиційними символами, які намальовані за допомогою воску та барвників.

Протягом квітня майстрині писанкарства Ірина Мандрик та Надія Мельник проводять для них майстер-класи з розпису сокальської писанки, яка відрізняється своїм рослинним орнаментом, своєрідним композиційним розміщенням його на площині яйця, специфічним колоритом. Разом із дорослими школярі творять свої маленькі дива.

В кінці місяця  відбудеться  виставка-продаж «Писанковий дивосвіт», де творіння дітей зможуть придбати жителі та гості Сокаля. За зібрані кошти організатори акції придбають гостинці для великоднього кошика, які роздадуть тутешнім дітям-сиротам.

Наталя Покотюк, Олена Малюга - працівники ЛМІР