b_400_267_16777215_00_images_old_stories_SKVARIAVA_2017_5.gif Вже стало доброю традицією напередодні Великодня в навчальних закладах Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ проводити Тиждень духовності. Програму підготувала єпархіальна катехитична комісія у справах освіти і виховання спільно з відділами освіти Жовківського, Буського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Сокальського, Бродівського районів і міста Червонограда Львівської області (територія Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ). До слова Господнього, як невичерпного джерела Божої мудрості, дослухалися протягом Тижня духовності й учні загальноосвітньої школи та вихованці сільського дитячого садка, що у селі Старій Скваряві Жовківського району.
    У програмі – щоденна спільна молитва за участі священнослужителів різних конфесій за батьків та дітей, за Україну, за богопосвячених осіб та катехитів, героїв Небесної Сотні й воїнів АТО, поранених під час військових дій на Сході держави, біблійні читання, перегляд фільмів християнської телепрограми «Знаки часу»: «Віра», «Перша заповідь», «Волонтерство», «Духовна боротьба», «Церква наша мати». Крім цього, проводилися тематичні лекції, виховні годині про Боже милосердя у прощенні гріхів людини та милосердя до єднання і миру між людьми, зокрема в родині, колективі, у всій Україні. Учні разом з учителями і катехитами оформляли шкільне приміщення, класні кімнати, використовуючи матеріали про видатних людей, цитати із Святого Письма.

–  Наша мета, щоби священик був ближче до дітей не лише в церкві, а й у школі, дитячому садочку… Також, щоб ми (священики–І.Ц.) зрозуміли відповідальність, що не тільки маємо йти на перший чи останній дзвінок, а використовувати кожну нагоду, навіть і через неможливе, але щоб бути з дітьми, – розповів священик Степан Макар, настоятель храму Апостолів Петра і Павла села Стара Скварява. – Тиждень духовності є в часі Великого посту, щоб дійсно застановитися з дітьми над основними чеснотами – віри, надії, любові… Щоб не замикатися в просторі, який ми самі собі найчастіше створюємо, а цей простір є клас, – ми вийшли із цього простору, пройшлися хресною дорогою до Крехівського монастиря, – відзначив отець Степан.
    Учні староскварявської школи відвідали й сільський музей «Староскварявський іконостас XVI–XVIII століть» (філія Львівського музею історії релігії).
    У сільській церкві діти й учителі мали змогу подивитися театралізоване дійство «У прихистку Божої ласки: Мати і Син». До глядачів лилися потоки заворожуючої любов’ю до Божого світу і Божих людей мови листів Романа Шептицького, соковиті, живописні тексти спогадів, творів графині Софії з Фредрів Шептицької у виконанні Ірини Вовк (науковий співробітник Львівського музею історії релігії, поетеса, автор сценарію камерної вистави) та Романа Гринька. У дійстві взяв участь церковний хор «Осанна».

Ірина Цебенко – завідувач інформаційного відділу ЛМІР
                                              телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 222.gif