З нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України музей «Староскварявський іконостас XVI–XVIII століть» (філія Львівського музею історії релігії) підготував святкову програму «Україна понад усе».

Урочисте дійство розпочнеться у неділю, 21 серпня, о 14 годині спільним молебнем, в якому візьмуть участь священнослужителі Старої Скваряви та навколишніх парафій, громада села, представники жовківської районної влади. Присутні зможуть переглянути мандрівну виставку українського народного одягу «Я маю в серці те, що не вмирає… Евакуйована колекція». Цей неоціненний скарб народної майстрині, етнографа міста Старобільська Луганської області Єлизавети Главацької викупив і вивіз із зони АТО боєць батальйону «Айдар», уродженець Дніпропетровщини Микола Павлюченко. Сорочки, юпки, керсетки, пояси-крайки, костюми ці унікальні речі культури українського Сходу країни зможуть побачити жителі Жовківщини.

Концерт духовного співу «Достойно безсмертія слави» відбудеться за участі місцевого церковного хору храму Святих апостолів Петра і Павла (села Стара Сварява), церковних хорів із сусідніх сіл: Глинська, Мокротина, Мацошина, Нової Скваряви, Сопошина. До місцевих аматорів долучиться і хор із міста Краматорська Донецької області.

Цікаву виставку «І вишите  моє життя на ньому…» підготували майстрині села Стара Скварява. Ці роботи були виконані у другій половині ХХ століття. Крім різноманітних вишивок, відвідувачі зможуть побачити старовинні предмети українського народного побуту: веретена, скриню для посагу, палицю пастуха, інші речі.

З ініціативи місцевого жителя, громадського діяча, підприємця, мецената Михайла Процайла добре знаний львівський митець, член Спілки художників України Олександр Рось проведе майстер-клас «Гончарство». Він розповість про мистецтво кераміки, в якому одночасно може переплітатись і живопис, і графіка, і скульптура. Охочі власноруч творитимуть маленькі дива із глини. Так вони долучатимуться до вікових традицій українського народу.

Наприкінці (о 19 годині) на скварівчан та гостей свята чекає смачний куліш. Його готуватимуть козаки Жовківського районного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» під керівництвом отамана Олександра Вербила.

Оксана Юфим, Ірина Цебенко,

наукові співробітники Львівського музею історії релігії

телефони: (38032 34) 31 036,

(38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22