b_358_269_16777215_00_images_old_stories_SKVARIAVA_3_1.gifУ селі Стара Скварява розпочала роботу «Літня дитяча гончарна школа". Напередодні учні загальноосвітньої школи свій відпочинок  вже проводили у дитячому християнському таборі.  «Веселі канікули з Богом» провели для них брати-семінаристи  Івано-Франківської духовної семінарії імені Святого священномученика Йосафата Святослав Макар та Ігор Мавдрик. Вони навчали своїх вихованців цінувати справжні християнські стосунки, щиро виявляти свою любов до навколишніх і дякувати Богу за всі дари, які він посилає.
    До роботи гончарної школи організатори проекту – Музей «Староскварявський іконостас ХVI-XVIII ст.» (філія Львівського музею історії релігії) і парафія місцевого храму Святих Апостолів Петра і Павла – долучилися громада села, підприємець Михайло Процайло (який придбав гончарний круг і шафу-сушарку для виробів із глини). Суттєву підтримку отримали й від Львівської освітньої фундації.
    Випускниці Львівської національної академії мистецтв Софія Гук і Марина Горват провели для дітей майстер-клас. Вони розповіли їм про виникнення гончарства – найдавнішого ремесла багатьох народів світу, а потім усі разом (кожен свій витвір) ліпили, розмальовували ангобами  (фарба на основі рідкої глини) різні глиняні дива. Так з’явилися цікаві глечики і хатинки, підсвічники і зайчики…
    Згодом вироби школярів зможуть  побачити староскварявці на музейній виставці.

Оксана Юфим, Ірина Цебенко,
  наукові співробітники ЛМІР