БЕЗНІСКО ПОРТРЕТ Б.-Г. АНТОНИЧА
БЕЗНІСКО ПОРТРЕТ Б.-Г. АНТОНИЧА
П’ятого жовтня минає 111 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича. З цієї нагоди у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії), що у селі Бортятині Мостиського району, відбудуться заходи із вшанування пам’яті поета.
Напередодні, 4 жовтня, о 13 годині на подвір’ї Музею-садиби парох місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Михайло Пецькович проведе спільну молитву за Україну й родину Антоничів. До будівництва цієї церкви у тридцятих роках минулого століття доклав зусиль батько Богдана-Ігоря Антонича Василь Антонич – український греко-католицький священник. Він правив у цьому храмі до кінця життя.
Охочих відчути атмосферу затишку і душевного комфорту запросять на відкриття виставки живопису «Малярство. «З усіх людей найбільше я щасливий»» художника Богдана Рожака. Представлять понад двадцять робіт митця. Серед них – «Птаха», «Дивоцвіт», «Осінній пейзаж», «Ранковий ліс», інші. Це навдивовижу теплі картини, з гармонійним і вишуканим колірним поєднанням.
У понеділок, 5 жовтня, поціновувачі творчості Великого українця разом із науковцями Музею-садиби родини Антоничів зберуться зберуться біля пам’ятника Богдана-Ігоря Антонича, що на вулиці Городоцькій, 50.
Шостого жовтня, о 13 годині, відбудуться літературні читання творів Богдана-Ігоря Антонича «Я є рушниця радістю набита» за участі учнів Бортятинського НВК.
Окрім того, в рамках пам’ятних заходів, 7 жовтня (13 година) художниця, реставраторка, мистецтвознавиця із Криму Софія Тимофєєва проведе майстер-клас «Символічність». З воскової пластини, за допомогою вощеної лляної нитки, ножа, лінійки діти будуть виготовляти свічки. Під час другої частини майстер-класу на учасників чекатимуть пташки-свистачки, які потрібно розмалювати.
Творчість Антонича тісно пов’язана з природою. Він сприймав цей світ, як живу істоту. Антонич вбачав схожість між життям людини і горінням свічки: «До свічки наше серце є подібне» («Свічка»). Цікавим є його метафоричний образ «під хлип свічок – тремтливих птахів» («Балада провулка»), де світло рухалося, а свічка тремтіла, немов пташка. Фантазії Антонича вилились у прекрасну поезію, де часто згадуються такі символи, як свічка, птах. Тому назва майстер-класу «Символічність» говорить сама за себе.
Отож, кому не байдужа творчість поета, кого приваблює його самобутня, філософська поезія, хто хоче вклонитися світлій пам’яті молодого лемка, чекають вже цієї суботи, 4 жовтня, у Музеї-садибі родини Антоничів.

Ольга Дядинчук, Олена Малюга,
наукові співробітники ЛМІР

Музей-садиба родини Антоничів
Музей-садиба родини Антоничів
АНТОНИЧ
АНТОНИЧ
АНТОНИЧ МОГИЛА
АНТОНИЧ МОГИЛА

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити