9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови. Цього дня вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, проводять тематичні конкурси, відбуваються зустрічі з письменниками, літераторами тощо.

Про свої творчі доробки в Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) розповідатиме член Національної спілки письменників України Теодора Савчинська-Латик. За професією – лікар, а за покликанням – письменниця. Вона є керівником літературного гуртка «Мелодія слова» при Стрийському Будинку дитячої та юнацької творчості, викладач-катехит у Центрі передшлюбної катехизації наречених при Кафедральному соборі Успіння пресвятої Богородиці, що у Стрию. У вільний від роботи час Теодора Савчинська-Латик пише вірші. Її літературний доробок – 13 збірок: «Квітка в росі», «Рівнодення», «Вітражі», «Щебече малеча», «Про тих, хто поруч», «Віднайди нас, Господи», інші. За чудові твори для дітей: віршики, казочки, віршовані розмальовки у 2003 році поетеса отримала Міжнародну нагороду «Орден усмішки».
До Дня української писемності та мови у плебанії отця Василя у виконанні учнів місцевої школи літературної студії «Друзі Антонича» звучатимуть вірші Теодори Савчинської-Латик про рідну мову, любов до українського слова: «Рідна мова», «Слово», «Материнська мова». В свою чергу поетеса презентуватиме збірки, які насичені світлом, добром і пронизані любов’ю до рідного краю, його мальовничої природи і краси, людей, мови.
Зустріч з Теодорою Савчинською-Латик відбудеться 6 листопада, у п’ятницю, о 14 годині в Музеї-садибі родини Антоничів.

Олена Малюга – молодший науковий співробітник ЛМІР

телефони: (38032) (34) 31 036, 235 61 00, 26148 22