b_200_133_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2013_Kekliak_3.gif8 вересня у Музеї-садибі родини Антоничів відбулося відкриття виставки «Щасливе дитинство» художника-лемка Степана Кекляка. Ця виставка приурочена до ювілею художника, якому 11 вересня виповнюється 70 років.

На урочистому відкритті Степан Кекляк розповів, про свою долю, долю його сім’ї, яка зазнала жахливих поневірянь внаслідок операції «Вісла» - примусової депортації українців із їхніх споконвічних земель Лемківщини, Підляшшя, Холмщини. Згадуючи ті страшні роки, коли не було що їсти, не було у чому іти до школи, художник назвав свою виставку «Щасливе дитинство» - як нездійсненну мрію юних літ.
На виставці представлені справжні шедеври майстра: 9 образів і 9 картин. Серед образів найбільше вражає перша робота Степана Кекляка - «Ісус», яку він намалював відразу після закінчення Львівського училища декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша. А ще, зокрема для бортятинців, дуже цікавими є дві картини «Чорне озеро. Стійло» та «Схід сонця на Стійлі», на яких художник фантастично змалював бортятинське озеро. Привітати художника з ювілейною виставкою з’їхалися багато його друзі з Городка, де він проживає, та зі Львова, адже Степан Кекляк є членом творчого об’єднання самодіяльних художників і народних майстрів при Львівському державному обласному центрі народної творчості.

b_300_200_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2013_Kekliak_4.gifОкрім чудових робіт Степана Кекляка, гості музею мали можливість послухати лемківські пісні у виконанні фольклорного колективу Народного дому села Черляни (Городоцького району), які є добрими друзями художника-лемка. У їхньому виконанні прозвучали пісні : «Чиє ж то полечко», «Анничка», «Червлена ружа», а художній керівник колективу Марія Понізовська по-лемківськи прочитала вірші про виселення українців з етнічних земель, про операцію «Вісла».
Виставка «Щасливе дитинство» Степана Кекляка діятиме у Музеї-садибі родини Антоничів до 20 вересня2013р.

Завідувач Музею-садиби родини Антоничів
Ольга Дядинчук