b_300_200_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2016_12_DSC_0390.gifСело Бортятин, що на Мостищині, багате своїми гарними, працьовитими і талановитими людьми. Неодноразово працівники місцевого Музею-садиби родини Антоничів влаштовують з ними зустрічі, презентують виставки, проводять майстер-класи. Це зміцнює зв’язок між поколіннями, адже садибу відвідують від малого до великого.

18 вересня музейники відкривають виставку «Таланти Бортятина», в якій візьмуть участь жіночки від 19 до 78 років. Тут будуть представлені роботи художниці Лілії Телембій, вишивальниць нитками та бісером  на полотні Марії Михайлівни Луцак і Марії Семенівни Луцак, Орисі Бідак, Надії Пецюх, Анни Пецькович, в’язальниці Марії Бідак, художника-конструктора Любові Нагребецької, вишивальниці і модельєра Надії Качмарик. Виставка вражає різноманітністю сюжетів, технікою виконання, оригінальністю, барвистістю і безпосередністю. Це теплі й світлі роботи. На відвідувачів чекають живописні художні полотна «Котики», «Карпатський краєвид», «Прогулянка», «Осінній натюрморт», «Портрет Антонича», «Портрет сестри Христини»; вироби з бісеру – кольє, заколки, браслети, сережки, панно, а також вишиті бісером та нитками сорочки, ікони («Ісус Христос»), вишиті сукні, подушки «Зіронько моя вечорова», «Чорнобривці», «Ранкова роса», торбинки, оздоблені вишивкою та акварельним орнаментом. Найдосвідченіша 78-річна Марія Бідак покаже свої вив’язані гачком вироби, а це дитячі платтячка, кофточки, шкарпеточки, серветки. Долучитись до чарівного світу мистецтва, де вмілі руки бортятинських майстринь створюють дива, які милують очі, торкаються найтонших струн людської душі, відвідувачі і гості музею зможуть на виставці «Таланти Бортятина» у неділю, 18 вересня, о 13 годині.
На відкритті виставки звучатимуть пісні у виконанні вихованців Мостиської музичної школи (керівник Юлія Коваль-Пацула) Аліни Бень, Анастасії Гадомської, Ілони Хоміць.

004.gif

Ірина Сенечко, Олена Малюга,
                                  наукові співробітники Львівського музею історії релігії
                          телефони: (38032 34) 31 036; (38032) 235 61 00, 26148 22