b_275_390_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2014_5_1903994_1555485591353014_5579707263941825077_n.jpgЦими днями Музей-садиба родини Антоничів святкує своє перше п’ятиріччя. Програма святкувань «На гостини до Антоничів» – це, найперше, вшанування пам’яті поета Богдана-Ігоря Антонича – поминальна панахида на його могилі на Янівському цвинтарі, це відкриття виставок «Нам 5 років» та ікон вишенських малярів другої половини XVII століття «Чи знаємо ми наших іконописців?», презентація буклета «Художні виставки 2009 – 2014», відтворення обряду лемківського весілля у виконанні вокального гурту «Майоран» із села Свіржа Перемишлянського району тощо.
Сьогодні стартує арт-проект «Стежками Антонича», в якому беруть участь і художники з Одещини. Протягом трьох днів натхнені поезією Антонича, Бортятином та його мальовничими околицями, митці створюватимуть свої живописні полотна. По завершенні усі створені картини будуть виставлені в експозиції музею.
У неділю, 5 жовтня, у день 105-ї річниці від дня народження Б.-І. Антонича на обійсті плебанії отця Василя постане Алея скульптур. Це різьблені з дерева скульптури, які втілюють у життя авторське бачення поетичних образів віршів поета. На подвір’ї музею «оживуть» сім творів: «Дитинство» (на вірш «Весна»), «Весна» («До весни»), «Пастух» («Дахи»), «Скрипаль» («Credo»), «Косар» («Косовиця»), «Орач» («Село»), «Вітер століть» («Вітер століть»). Їх виготовили студенти V курсу кафедри художнього дерева Львівської національної академії мистецтв, а Львівська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина» подарувала Музею-садибі.
Ще одним акордом «гостин у Антоничів» буде виступ співачки, голови Світової федерації українських лемківських об’єднань Софії Федини, народного ансамблю пісні і танцю «Лемковина», кобзаря Василя Жданкіна.
Бортятинська філія Львівського музею історії релігії відкрита для всіх, хто хоче вклонитися світлій пам’яті Богдана-Ігоря Антонича, послухати мелодику його віршів, відчути дух краю, який пам’ятає свого талановитого сина.