DSC_2022.gifЦього недільного дня все налаштовувало на свято: багато гарних гостей, художників, артистів, письменників, цікава програма заходів і навіть сонячна тепла осіння погода. Усе було підпорядковане на зустріч з вічно молодим поетом Богданом-Ігорем Антоничем, вірші якого пахнуть весною на Лемківщині.

Дух свята бортятинці відчули уже 1 жовтня, коли до нас прибули художники зі Львова і Миргорода, які брали участь у арт-проекті «Хвала усьому, що росте, хвала усьому, що існує» (Б.-І. Антонич), що тривав три дні. За цей час художники малювали краєвиди і церковні споруди с. Бортятин, Дмитровичі та Судової Вишні. У неділю відбулася презентація картин, що створили митці, - від художників зі словом до присутніх звернулася Наталія Івженко та Наталія Волкова.b_329_494_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2015_October_1.gif
3 жовтня, у суботу, відбулися поетичні читання за участі вихованців дитячої літературної студії «Друзі Антонича» при Музеї-садибі родини Антоничів. Юним талантам: Кушик Вірі, Сагайдак Наталі, Луцак Марії, Луцак Наталі, Івасько Марії, Глабусь Дарині, Токажевській Ілоні, Гадомській Насті, Шаловило Галині, Дац Катерині, Курач Мар’яні, Помірко Наталі, Наконечній Лілі, Козак Олі, Назар Ярині, Боляку Назару, Бабій Марії вручено пам’ятні подарунки. Діти почули співану поезію Богдана з Миргорода, який є художником, пише вірші, дружить з гітарою і співає.
4 жовтня на подвір’я музею-садиби родини Антоничів прийшли гості та жителі с. Бортятин, церковний хор з хоругвами греко-католицької церкви Успіння Богородиці і о. М. Пецькович розпочав свято спільною молитвою за родину Антоничів та за мир в Україні.
А ось на сцені хор «Лемковина». Цей колектив завжди приїжджає на свято Антонича. Цього разу заспівали лемківських пісень, а епіграфом до свого виступу взяли поетичні рядки лемківського поета В. Хомика.
Далі ведуча свята Ірина Сенечко запрошує усіх на відкриття виставок «Владика для всіх» (присвячена 150-річчю з дня народження Андрея Шептицького), куратор Руслана Бубряк та «Війна на Україні», фотограф Андрій Артим – волонтер-доброволець зі Львова, який уже рік документує події на Сході України, збирає кошти разом з львівською громадою для українського війська. Ця виставка вже побувала у Новиці (Польща), у м. Нін, Задар ( Хорватія), Ждині (Лемківська ватра). Серед фотографій був портрет бортятинця І. Сидора, який загинув на АТО. На відкритті виставки «Війна на Україні» прозвучали вірші: Б.-І. Антонич «Слово до розстріляних», В. Гуменюка про події в зоні АТО.
Зі словами привітання до учасників свята звернувся депутат Верховної Ради Ярослав Дубневич. Наголосив, що в цей нелегкий для України час ми маємо бути сильними і згуртованими, щоб спільно навести лад в країні.3.gif
Захопив усіх своєю майстерністю ансамбль народної пісні та побутового танцю «Оксамит», що із Запоріжжя. Учасники «Оксамиту» запросили усіх охочих навчитися танцювати українських побутових танців та долучитися до обряду «женіння комина». Частували гарбузовою кашою.
«Углиб, до дна співуче лезо встромляю в корінь слова». Ці слова Б.-І. Антонича дали назву літературним читанням, в яких взяли участь п. Богдана Тараніна з Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини м. Київ та п. Василь Горбатюк з Хмельницького обласного літературного музею.
Софія Федина – голова Світової федерації українських лемківських об’єднань, співачка приворожила нас лемківськими піснями.
Свято завершував церковний хор села Зимна Вода піснею «Пливе кача», а п. Ганна Волошинська прочитала вірш «Боже, верни нам тата», присвячений пам’яті жителя села Бортятин Івана Сидора, який загинув в зоні АТО.
На святі ми слухали добре, мудре і цілюще слово поетів, Лауреатів Шевченківської премії Ігоря Калинця та Романа Лубківського.
Колектив Музею-садиби родини Антоничів висловлює вдячність депутату Верховної Ради Я. Дубневичу та його команді: Ліщинському М., Ліщинському В., Станкевичу О., Шусту Р. за фінансову підтримку у проведенні свята.
Слово вдячності висловлюємо підприємцям п. Євгену Бубі, п. Івану Луцю, п. Галині Баб'як, п. Руслані Степаняк. Радіємо, що маємо друзів в особі о. М. Пецьковича, регента Ігоря Павліва, п. О. Павлів (голова с/р), Марії Бішко (методист райво), п. М. Луцак. b_339_226_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2015_October_5.gif
5 жовтня на Янівському кладовищі у Львові на могилі поета Б.-І. Антонича відбулася поминальна панахида, на якій були присутні працівники нашого музею, представники львівської обласної організації «Лемківщина», поет Ігор Калинець та творча інтелігенція Львова.

8.gif

Христина Дигдало