Виступ ансамблю
Протягом 3-6 жовтня у Музеї-садибі родини Антоничів проводилися заходи з нагоди 104 річниці з дня народження Богдана-Ігоря Антонича. Цьогорічним епіграфом святкувань музейники Антонича обрали такі слова поета: «Я є рушниця, радістю набита, якою вистрілю на честь життя».

Розпочалися святкування пленером «Стежками Антонича», у якому брали участь молоді художники Валерія Пітлик, Любомир Тимків, Інна Водоставська, Анастасія Руднєва, Наталія Пальчинська. Цього ж ці художники провели майстер-клас з живопису для бортятинських дітей. Учні бортятинської школи із задоволенням стали за мольберти художників, і подарували музею п’ять картин, які самі створили. А Валерія Пітлик, Любомир Тимків, Інна Водоставська, Анастасія Руднєва, Наталія Пальчинська розбрелися Бортятином у пошуках місцин Антонича.

Початок пленеру

картини художників, створені під час пленеру у Бортятині

4 жовтня до Музею-садиби родини Антоничів завітали добрі друзі музею - Роман Лубківський та Марія Людкевич. Роман Мар’янович щойно ступивши за ворота музею, почав співати улюблену пісню Богдана-Ігоря Антонича «Тере-фере-ку-ку». Розпочали зустріч з поетами бортятинські діти, які підготували улюблені вірші Марії Людкевич та Романа Лубківського. Пані Марія представила свої нові книжки та запросила дітей до участі у конкурсі власних віршів, присвячених Тарасу Шевченку, до 200-ліття поета. Роман Лубківський презентував нове видання своїх творів «Вибрані твори».

Зустріч з Р. Лубківським та М. Людкевич

На завершення зустрічі мешканка Бортятина Марія Луцак з онучкою заспівали гостям пісні, які допомагали співати і поети.

5 жовтня, у день народження Антонича, музейні працівники, Ігор Калинець, лемківське товариство, на чолі з Степаном Майковичем, молилися на могилі Богдана-Ігоря Антонича на Янівському кладовищі у Львові.

Виступ групи

6 жовтня у Музеї-садибі родини Антоничів зібралися усі, кому Антоничеве слово не байдуже. Розпочав святкування директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць. Далі усіх присутніх зі святом вітав поет-перекладач, директор Інституту балканістики Юрій Садловський. Продовжили святкування художники Валерія Пітлик, Любомир Тимків, Інна Водоставська, Анастасія Руднєва, Наталія Пальчинська, які презентували картини, намальовані під час пленеру «Стежками Антонича» у Бортятині і передали ці картини у фонди Музею-садиби родини Антоничів. Далі відбулася презентація книги «Чаргород», яка містить вірші Богдана-Ігоря Антонича та ілюстрації Олега Рибчинського. Вийшла книжка у видавництві «Старого Лева». Презентували книжку художник Олег Рибчинський, який розповів про творчі ідеї ілюстрацій та Зоряна Рибчинська – одна з упорядниць книги. Під час презентації звучали вірші Антонича та музика групи «Колискова для гобої».

Презентація книги

Далі розпочалася концертна програма, режисером якої була Наталка Криничанка. Першим виступив поет Богдан Пастух, який читав вірші про Богдана-Ігоря лемківською говіркою. Далі виступила гостя з Яремче Наталя Гаврилюк, яка проспівала пісні на слова Антонича, музику, до яких пише вона сама. Захопив усіх присутніх і спів чоловічого ансамблю «Ірій». Далі звучали ретро пісні часів Богдана-Ігоря Антонича, які виконав заслужений артист України Володимир Кудовба. Завершили концертну програму лемківські пісні у виконанні ансамблю «Вишиванка» з с. Годовиця Пустомитівського району.
Гарне осіннє свято у місці, де творилося Антоничеве слово, залишило усіх гостей радісних та окрилених.

Ольга Дядинчук
завідувач Музею-садиби родини Антоничів