Села Бортятин Мостиського району і Віжомля Яворівського району розділяє десять кілометрів. Але їх мешканці знаються, зустрічаються, гостюють одні в одних, бо коріння у них спільне – українське, культура одна, ті самі звичаї і традиції. В обох селах є музеї: Краєзнавчий музей в Віжомлі та Музей-садиба родини Антоничів у Бортятині. Це своєрідні храми спогадів, де можна вдихнути аромат старовини, торкнутись предметів, якими користувались наші пращури, відчути атмосферу далеких історичних подій і простежити їхній вплив на сьогодення. Тут зберігаються перлини природи, історії, культури.
Тож зустріч двох колективів – це розповіді про здобутки і плани на майбутнє, це пошуки нових форм і методів роботи, шляхів плідної співпраці. Працівники Музею-садиби родини Антоничів разом з учасниками дитячої літературної студії «Друзі Антонича», яка діє при музеї, готують для гостей поетичну програму, яка оспівує красу Бортятина. Звучатимуть вірші Романа Лубківського «Легенда про поета», Богдана-Ігоря Антонича «Весна», «Дахи», «Село», Марії Людкевич «У Бортятині». Розкажуть гостям і цікаві легенди та історії про своє село.
Завідувачка Віжомлянського музеєю Наталія Вархоляк разом з учнями місцевої школи, у якій і розташований музей, ділитимуться досвідом роботи, вестимуть присутніх стежками краєзнавчих пам’яток регіону.
Не обійдеться і без колядок. Разом із викладачем вокалу Мостиської музичної школи Юлією Коваль-Пацулою вихованці літературної студії співатимуть обрядові різдвяні пісні.
Зустріч колективів Музею-садиби родини Антоничів та Краєзнавчого музею відбудеться у четвер, 21 січня, о 12 годині у селі Бортятині.

Христина Дигдало, Ірина Сенечко, Олена Малюга
наукові співробітники Львівського музею історії релігії