DSC 0214
Минуло п’ять років, як у селі Бортятині Мостиського району відкрито музей-садибу родини Антоничів. Сьогодні до плебанії отця Василя заходять не тільки відвідувачі, сюди приїжджають поети сучасної України, щоб пошанувати його ім’я, угледіти в обличчі Богдана-Ігоря свого Антонича: «хруща на вишні», «мудрого лиса», «закоханого в житті поганина», «п’яного дітвака із сонцем у кишені», «рушницю, радістю набиту»...
Для поетеси Лесі Процик Мостищина дуже близька: тут на бабусиних казках, розповідях, вона зростала, формувався її світогляд. Вірші пише з дитинства, перетворюючи мелодію душі на поетичне сплетіння слів, засвідчуючи «лише якусь малу причетність до див земних, що завжди поруч з нами».
У «Музейній вітальні» садиби Антоничів до Дня української писемності та мови Леся Процик представить свої поетичні збірки. Здебільшого її вірші пов’язані з медициною, адже закінчила Національний медичний університет ім. Данила Галицького. (Сьогодні вона очолює Дослідний центр ПАТ «Галичфарм»). Її поетичне слово не що інше, як захоплення, стан душі:
Я не пишу вірші, я тільки їх записую,
Я просто їх відшукую в собі,
Коли чарівна муза заколисує,
Стуляє очі втомленій журбі.
На зустрічі з поетесою Лесею Процик учасники літературної студії, що працює при музеї-садибі, читатимуть її вірші, а також поезію Богдана-Ігоря Антонича. Гостями бортятинців буде тріо «Покуть» із села Гусакова Мостиського району. У їхньому виконанні звучатимуть пісні на слова поетеси: «Зачаруй, покохай й не покинь», «Запалим серця», «Посвята писанці».
Вона така різна, ця мудра і лірична жінка, Леся Процик: кохана дружина, ласкава і терпляча матуся, любляча і дбайлива донька, висококваліфікований фармацевт, весела і щира подруга. А ще надзвичайно скромна і шляхетна людина, яка вірить у Бога і має незгасну надію на щасливе майбутнє України.
Поетичне слово у музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) звучатиме у п’ятницю, 7 листопада, о 14 годині.

Ірина Цебенко, – завідувач відділу
Львівського музею історії релігії