DSC_2239.gifЧас підказує нам, що скоро Різдво.
А у музеї-садибі родини Антоничів відкрилася виставка «Різдвяний дідух», майстер Володимир Мишолівський із села Лагодів Перемишлянського району. Має дві вищі освіти, а створення дідухів – його захоплення. Цікаво і захоплено розповідає про дідухи: є дідухи-коляднички, дідухи-деревця, дідухи у вигляді снопа, які робляться із пшениці, вівса, жита, ячменю, з додаванням сухих квітів і трав. Почав творити цей український оберіг із 2001 року, щоразу додаючи до нього нові елементи.
Найпослідовніше український ритуал Святвечора описав Олекса Воропай в етнографічному нарисі «Звичаї нашого народу», зазначає нам Ірина Калинець у книзі «Коло на обличчі безодні». Цю книгу 6 грудня ц.р. у день 75 річчя своєї дружини (зараз уже покійної) презентував у Львівському музеї історії релігії Ігор Калинець і люб’язно подарував її музею-садибі родини Антоничів.
На відкритті виставки звучали вірші Антонича «Різдво», «Зима», «Коляда», «Веретено» у виконанні учнів Бортятинської школи Курач Мар’яни і Марічки, Хоміць Катрусі та Мар’яни Помірко, а Наталя Помірко, Яринка Назар, Аліна Бень співали і колядували під керівництвом викладача Мостиської музичної школи, нашого доброго друга Юлії Коваль-Пацули.
Виставка працюватиме до 26 грудня ц.р. Дідухи, що на виставці, можна буде придбати і навіть замовити.

Христина Дигдало

Музей-садиба родини Антоничів