В неділю, 22 вересня, о 13 годині 30 хвилин у музеї-садибі родини Антоничів відкрилась виставка «Піду, куди скаже Христос». Це розповідь про односельчанина, репресованого священика УГКЦ Степана Здобиляка.
У дитинстві, як і багато його однолітків, він навчався у школі, ходив до церкви, читав духовну літературу. З часом усвідомив, що його покликання -служити Богу. Але після закінчення школи Степан пішов працювати на Львівський завод «Метал».

Тут познайомився з підпільними священиками УГКЦ, протоєгуменом ЧСВВ Пахомієм Борисом, владикою Володимиром Стернюком. Це остаточно підштовхнуло хлопця до вступу у Львівську духовну семінарію Святого Духа УГКЦ, що діяла у підпіллі. Після її закінчення був висвячений у 1975 році. Життя підпільного священика кардинально змінюється: нелегальні богослужіння, переслідування, обшуки, праця на шахтах Донбасу. На початку 80-х років минулого століття повернувся в Галичину. Він в одних шеренгах з тими, хто відстоював відродження Української державності, вихід із підпілля і легалізацію Греко-католицької церкви. Тепер о. Степан міг вільно проповідувати Слово Боже в Домажирі, Страдчі, селах на Яворівщині. Він шукав, де найважче, які заблукані душі найбільше потребують допомоги. Працював у Львівському будинку престарілих, згодом у чоловічій виправній колонії в селі Закладі Миколаївського району. Але 23 вересня 2008 року отця Степана Здобиляка не стало…
На виставці представлено експонати, зібрані під час наукової експедиції селами Страдч, Домажир, Заклад. Відвідувачі побачать особисті речі душпастира, різні документи, фотографії. Заслуговують на увагу диплом священика про закінчення греко-католицької підпільної духовної семінарії Святого Духа за підписом Владики Володимира Стернюка, трудова книжка, фелон, нарукавники, церковні книжки, які отець Степан використовував під час богослужіння, листи, поштівки, виготовлені й подаровані парохові в’язнями. Цікавою є невеличка колекція рушників, покрівців на чашу, які вишивав і оздоблював сам отець. Колекцію подарувала музею-садибі Людмила Мануйлик.
Виставка «Піду, куди скаже Христос» присвячена 5-й річниці з дня смерті священика Степана Здобиляка, який народився у Бортятині і тут знайшов вічний спокій. Урочисте відкриття експозиції відбудеться в неділю, 22 вересня, о 13 годині 30 хвилин у музеї-садибі родини Антоничів - філії Львівського музею історії релігії.

b_300_200_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2013_1_1.gifb_300_200_16777215_00_images_old_stories_Bortyatyn_2013_1_2.gif

(03234) 31 036 – музей-садиба родини Антоничів у Бортятині
тел.: (032)261 48 22, 235 61 00