13 червня до Музею-садиби родини Антоничів завітає львівська мисткиня Тетяна Фургало – член творчого об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи. Разом з нею у село Бортятин приїдуть вихователі дошкільного навчального закладу № 130 міста Львова.

Гості познайомляться із селом, оглянуть садибу отця Василя (Антонича). У музейній вітальні відбудуться майстер-класи «Лялька-мотанка «Дзвіночок», учасниками якого стануть і львів’яни. Майстер народної творчості Тетяна Фургало навчатиме присутніх створювати маленькі дива – ляльки-мотанки, ознайомить з технологією виготовлення української іграшки. Спочатку мотатимуть ляльку учні 1 – 2-х класів місцевої школи, а потім – молоді матері та старшокласники. У справу підуть шматочки тканини, горішки (для голови), кольорові нитки й за технологією виготовлення ляльки-мотанки – по спіралі, за годинниковою стрілкою, – з’являтимуться вже дорослі «жінки».
Українська народна лялька одна із найдревніших іграшок і сакральних істот нашого народу. Вона – символ жіночої мудрості і здавен-давен виконувала роль родинного оберегу. Така іграшка весела, завзята, приносить у будинок радість. Даруючи її, людина бажає своєму другові отримувати тільки добрі новини і мати гарний настрій.
Створити свою неповторну ляльку-мотанку «Дзвіночок» у Музеї-садибі родини Антоничів, філія ЛМІР, можна буде у суботу, 13 червня, о 12 годині.

Олена Малюга, Ірина Сенечко –

молодші наукові співробітники ЛМІР