Створення та відкриття Музею-садиби родини Антоничів у селі Бортятині Мостиського району (філія Львівського музею історії релігії) стало справжньою подією загальнодержавного масштабу. Сьогодні про плебанію отця Василя знають не тільки за межами Львівської області, а й України. Музей став справжнім культурно-освітнім центром, де зберігаються пам’ятки історії, духовної культури, де проходять зустрічі з поетами, письменниками, митцями, просто цікавими людьми, де відбуваються презентації виставок, книжок. За п’ять років свого існування тут побували сотні людей, які стали учасниками десятків різних заходів.
Музейники шукають нові форми своєї роботи. Так, у рамках проекту «Богдан-Ігор Антонич і Бортятин» 12 грудня відбулась зустріч «З любов’ю до свого села». В «Музейну вітальню» завітав Любомир Скочиляс, журналіст, політолог, громадський діяч, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Львівського національного університету ім. Івана Франка. Народився він у Судовій Вишні, але початкову науку здобував у Бортятині. Процес його становлення розпочався з історії села, його краєвидів. З уст дідуся він уперше почув і про молодого поета Б.-І. Антонича.
Під час зустрічі звучали вірші про село Богдана-Ігоря Антонича, Тараса Шевченка, Степана Пушика у виконанні учнів Бортятинської школи.
Народний вокальний ансамбль «Дзвінка криниця» Народного дому с. Бортятина заспіває пісні «Тут моє село», «Церковця», інші.
«Музейна вітальня» Бортятина відкрита для всіх, хто хоче почути спогади і роздуми, поспілкуватися, відчути поетичне і пісенне слово.

Олена Малюга, науковий співробітник Львівського
музею історії релігії