8.gifТрадицiйно у Вербну недiлю, 24 квітня 2016 р., у Червоноградi вiдбувся загальноміський мистецький фестиваль «Великоднi вiзерунки». У фестивалі взяли участь 26 учасників: загальноосвiтнi школи, дошкільні навчальні заклади, Будинок дитячої та юнацької творчості, Школа мистецтв, Студiя образотворчого мистецтва при Народному домi Червонограда, Червоноградська міська централізована бібліотечна система, вихованці громадських організацій «Ніка» та «Промінь надії», а також були представлені авторські міні-експозиції місцевих мисткинь Оксани Гончарук, Марії Ляшук і Наталії Іонайтєнє (заступника директора ЧЗШ 9).

Композиції великодньої тематики, виготовлені талановитими школярами, дошкільнятами, студентами, педагогами, бібліотекарями, батьками, просто творчими мешканцями міста, не лише привертали увагу до безцінного скарбу великодньої писанки чи вишивки, а й створювали неповторну атмосферу наближення свята Воскресіння Христового.Кожна експозицiя по-своєму оригiнальна та мала свою «родзинку».

Оскiльки 2016-ий рiк у Червоноградi оголошений роком вiдомого червоноградського писанкаря Тараса Городецького, то зрозуміло, що головним атрибутом свята стали писанки. Органiзатори фестивалю акцентували увагу його учасникiв на тому, аби писанки були виготовленi власноруч, хай навiть i не досконало.Талановита молодь міста також представила нові, оформлені на сучасний лад, зразки декору цього великоднього символу. При їх виготовленні та оздобленні були використані різні нетипові для них матеріали: нитки, папір, тканина, бісер, зернові та бобові культури, кавові зерна... I кожна неповторна за орнаментом!

Заступник мера міста Червонограда п. Наталія Турко привітала присутніх із святом та вручила грамоти усім учасникам фестивалю.

Завідувач музею п. Галини Гриник відзначила, що «міська освіта це передовий загін у нашому місті їхні роботи є основою щорічних фестивалей», та розповіла про співпрацю музею із школами міста в межах програми «Музейна педагогіка». На завершення п. Галина виокремила у кожній міні-виставці те оригінальне та неповторне, чого немає на інших.

Голова Незалежного жіночого товариства «Прозерок», писанкарка, керівник світлиці-музею ім.Тараса Городецького п. Юлія Бурко розповіла про життя та діяльність Тараса Городецького та розповіла про значення писанки у традиціях українського народу.

Під час урочистостей були проведені акцiї «Христос Воскрес! Воскресне Україна!» та «Подаруй писанку». Кожен, хто підготувався до акції «Подаруй писанку» і приніс писанки, міг привітати таким великоднім подарунком учасників АТО і їхні родини, а також вимушено переселених осіб гостей міста. Метою другої акції було розмалювати макет писанки, як символу єдності та перемоги українського народу над ворогом, і, оздобивши напис «Христос Воскрес! Воскресне Україна!», символічно вкласти свою часточку у воскресіння України.

Концертну програму підготували вокальний ансамбль «Росинка» навчально-виховного комплексу «Середня школа-колегiум» 3 та вихованці Червоноградської школи мистецтв.

Червоноградцi з родинами i гостi мiста зможуть прийти і оглянути виставку «Великоднi вiзерунки-2016» до 15 червня 2016 року.

7.gif

6.gif