1.gifPage1.gifУ неділю, 21 лютого, о 14 годині в Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (Палаці Потоцьких) відбулась спільна акція музею та польської громади міста Червонограда – відзначення 65-ї річниці переселення українців та поляків унаслідок зміни міждержавного кордону 1951 року.
У програмі – прем’єрний показ документального фільму «І це все пережито». Створили його влітку 2015 року Евеліна і Томаш Кривицькі в рамках проекту «Країна Ліпецька». Це розповідь про людей, які змушені були покидати рідні місця назавжди через політичні домовленості Москви і Варшави про обмін частинами державних територій.
Стрічка побудована на основі спогадів колишніх мешканців Сокальщини, безпосередніх учасників тих далеких подій, а також розповідей дітей та онуків — нащадків переселенців. Вони і стали головними героями фільму.
Тема представленої фотовиставки «По обидва боки Бугу» яскраво ілюструє результат такого переселення: нищення культурної спадщини двох народів. Упродовж тривалого часу талановитий польський письменник, публіцист і фотограф Пьотр Дурак подорожував вздовж річки Буг. Він фіксував закинуті греко-католицькі церкви на території Польщі й колишні польські костели в Україні. І, як результат, - шістдесят п’ять ретельно відібраних світлин п’ятдесяти восьми культових споруд обабіч річки…
На зустрічі в музеї про переселення українців і поляків 1951 року розповідали Олена Замойська з України та Анна Лисиганич із Польщі.

Маріанна Чорнобрива, Олена Малюга – наукові співробітники ЛМІР
телефони: (03249) 3 90 35, 3 97 43