b_300_225_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2018_2_1.gif15 березня 2018 року наукові працівники Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (палацу Потоцьких) у Червоноградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 презентували нову пересувну виставку «Одяг священиків та монахів» (з фондів ЧфЛМІР).
   Школярі дізналися про священні шати – облачення священнослужителів – дияконів, священиків, єпископів та монахів різних християнських конфесій. Для кожного священицького чина встановлено спеціальне облачення.
   До священних шат належить: підризник, пояс, нарукавники, ризи (фелон), саккос, стихар, орар, єпитрахиль, набедреник, палиця, малий і великий омофор та ін. В них облачаються, «обгортаються правдою при всіх своїх ділах» священнослужителі за приписами Вселенських соборів. Різноманітність кольорів та елементів вбрання духовних пастирів, на перший погляд, може здивувати, та насправді кожен елемент із облачення священнослужителя несе певне смислове навантаження. За кольором вбрання можна говорити про різні свята, події або днями пам'яті…

2.gif3.gif7.gif
  
  

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити