1.gif До Дня молоді та Дня міста 26 червня 2016 року Червоноградська філія Львівського музею історії релігії та червоноградська художниця Тамара Голутяк презентували виставку «Олійний живопис Тамари Голутяк». Це вже третя виставка художниці у нашому музеї (до слова, п. Тамара і працювала у 1988-1989 рр. у музеї художником-оформлювачем). Перші дві відбулися у 1996 та 1997 роках. І ось після такої довгої перерви, ми знову можемо пізнати та відшукати у її творах глибоку філософію буття та Світу. У них мисткиня відкривається повністю: за допомогою фарб показує свій настрій, думки, і навіть виливає душу.

Тамара Марківна почала малювати ще в дитинстві (народилася у 1940 р. в смт. Андрушівка на Житомирщині). У п. Тамари в родині було багато митців: дідусь був музикантом грав на скрипці, а батько писав вірші та малював. Саме від батька п. Тамара перейняла хист до малювання та написання віршів.

Молодою дівчиною у 1960 році приїхала у Червонограді і все своє життя провела у ньому: навчалася, працювала та творила. Закінчила Московський заочний народний університет мистецтв, дворічні курси художників у Львові, підвищення кваліфікації художників у Львові, проте найбільш вагомими у її професійній майстерності були приватні уроки у викладачів Академії мистецтв у Ленінграді (зараз Санкт-Петербург) Олени Скуінь та Бориса Бреградзе. У 90-х роках п. Тамара провела ряд персональних виставок у Львівській національній галереї мистецтв, Музеї етнографії та художнього промислу у Львові, у виставковій залі Львівського національного університету імені Івана Франка, у Варшаві та у нашому музеї. На жаль, у зв'язку із частковою втратою зорою впродовж останніх років п. Тамара не малює, проте зараз вона активно творить вірші. Ці вірші вона і прочитала під час презентації виставки.

На виставці експонуються 57 творів художниці, з них три картини є частиною музейної фондової збірки «Живопис». Роботи п. Тамари представляють різні жанри образотворчого мистецтва: пейзажі, натюрморти, портрети та автопортрети. Вони виконані у техніці олійного живопису. Є також кілька робіт в його технічному засобі т.зв. «лесуванні». Він полягає у нанесенні тонкого шару фарби на зображення, через який проглядаються розташовані нижче шари. Стиль її письма вирізняється текучістю кольорів з його наростаючою соковитістю і в той же час м'якою нечіткістю предметів.

Виставка діятиме до середини серпня 2016 року.img016.gif4.gif3.gif

2.gif