Добра бабця
У Червоноградській філії Львівського музею історії релігії відбудеться мистецька зустріч із членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженим працівником культури України Володимиром Зарембою. Автор численних творів частину з них (28 робіт) представить на виставці «Народна різьба у творчості Володимира Заремби», а також поділиться навичками роботи з деревом.
Майже півстоліття майстер займається художньою обробкою дерева. Більшість його робіт виконано найскладнішим видом різьблення – скульптурною різьбою, яка вимагає об’ємного бачення фігури, почуття перспективи, збереження пропорцій.
Даруючи дереву нове життя, різьбяр вражає розмаїттям творів, які виготовляє власноруч. У роботах «Господар», «Добра бабця», «Сівач», «Дячок» Володимир Заремба відображає колорит життя народу, його побут, звичаї. Намагаючись привернути увагу людей до культурних цінностей, митець звертається до теми національної свідомості (праці «Невинно убієнним», «Портрет Т. Г. Шевченка»), обдарованості і геніальності («Шопен», «Скрипаль»), віри («Мойсей», «Голгофа», «Шопка»).
Колекція Володимира Заремби експонувалася у Львові, Києві, Донецьку. Вона побувала в Росії, Польщі. Його різьблені вироби є в церквах сіл Велике та Бендюга Сокальського району Львівської області, у Червоноградському сиротинці, у приватних колекціях Німеччини, Польщі, Канади, Швеції. Чимало робіт майстер подарував Червоноградській філії Львівського музею історії релігії, Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», Львівській національній картинній галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького, Кримськотатарському музею мистецтв.
Отримати справжню насолоду від яскравої і самобутньої краси різьблення на дереві, сповнитися позитивними та естетичними емоціями, поціновувачі мистецтва зможуть у середу, 5 листопада о 14 годині в Палаці Потоцьких на виставці «Народна різьба у творчості Володимира Заремби».

b_315_416_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2014_Zaremda_4.jpg7.jpg

Олена Малюга, Мар’яна Чорнобрива