b_400_305_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2017_1_5.gif22 грудня 2016 року у Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палаці Потоцьких) відбулася святкова академія з нагоди відзначення 400-ліття Василіянського чину Святого Йосафата. З доповідями про життя та діяльність отців-василіян виступили віце-ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Митрополита Йосифа Велямина Рутського о. Єронім Грім та голова Місії «Постуляційний центр беатифікації УГКЦ» о. Полікарп Марцилюк.

Настоятель василіянського монастиря церкви святого Юра у м. Червонограді о. Ігнатій Москалюк вручив грамоти та пам'ятні медалі єпископу Сокальсько-Жовківської Української Греко-Католицької Церкви о. Михайлу Колтуну, меру м. Червонограда Андрію Залівському та завідувачу Червоноградській філії Львівського музею історії релігії Галині Гриник.
   На урочистості Галина Гриник представила виставку «Отці-василіани: 400 років служіння Богові та людям» з фондових колекцій Червоноградської філії Львівського музею історії релігії, Львівського музею історії релігії, Церкви-музею сакрального мистецтва ім. о. Антона Петрушевича Львівської архиєпархії та василіянського монастиря церкви святого Юра у м. Кристинополі-Червонограді. Серед експонатів, представлених на виставці, є ікони Св. Василія та Йосафата Кунцевича, портрети Вілямина Рутського та Лева Шептицького, фотографії, документи, стародруки, церковний посуд, антимінси... Визначним василіанином був і Андрей Шептицький – майбутній Митрополит. Саме у Кристинопільському монастирі 11 серпня 1892 р. брат Андрей склав вічні обіти. На виставці експонується його пояс того періоду. Значна частина експонатів висвітлює діяльність отців-василіян у Кристинополі – довоєнного періоду, у Червонограді – часів підпілля радянського періоду та сучасний стан. Виставка діятиме впродовж трьох місяців.
   Гарним доповненням цього вечора стала концертна програма за участю оо. Василіян із Крехова, молодіжного хору василіянського монастиря церкви святого Юра у м. Червонограді та викладачів Червоноградської школи мистецтв.3.gif4.gif7.gif8.gif9.gif10.gif