Настоятель Святоюрського монастиря оо. Василіян о. Ігнатій Москалюк
У палаці Потоцьких 21 грудня 2014 року Святоюрський монастир оо. Василіян м. Червонограда спільно з Музеєм історії релігії відзначив 25-річчя виходу з підпілля Української греко-католицької церкви.
Була організована святкова академія, на якій виступили місцеве духовенство та мешканці міста – активні учасники підпілля та боротьби за легалізацію УГКЦ у 1989 році.
Настоятель Святоюрського монастиря оо. Василіян о. Ігнатій Москалюк виступив із доповіддю про арешти ієрархії УГКЦ у 1945 році та псевдособор 1946 року. Настоятель церкви Св. Йосафата о. Михайло Нискогуз розповів про демонстрації за легалізацію УГКЦ, організовані у Москві. Священик церкви Св. Йосафата о. Дмитро Дмитраш поділився своїми спогадами про діяльність церкви на засланні – в Сибірі. Про навчання в богослужбових навчальних закладах в часи підпілля присутні довідалися із виступу священика церкви Св. Юрія о. Йосипа Холода. Сс. Дарія Градюк розповіла про долю Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в часи репресій.

Святкова академія. о. Йосип Холод, о. Ігнатій Москалюк, о. Михайло Нискогуз, о. Дмитро Дмитраш, сс. Дарія Градюк

Серед запрошених мирян виступили п. Павло Федун, п. Ольга Крисюк, п. Надія Полотнюк, які поділилися своїми спогадами про ті буремні часи.
Усіх учасників святкової академії та мирян, які були активними в підпіллі й спричинилися до відкриття храмів, о. Ігнатій Москалюк нагородив грамотами і медалями.
Документальним свідченням цих розповідей та подій були презентовані завідувачем Музею історії релігії п. Галиною Гриник виставки «Репресована церква» (з фондів ЛМІР), «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб» (з приватної колекції владики Йосафата Говери, Екзарха Луцького) та «Вихід з підпілля. Кристинопіль-Червоноград» (з приватної колекції Святоюрського монастиря оо. Василіян, м. Червоноград), які проілюстрували життєві історії представників греко-католицького клиру, чернецтва та мирян. Серед них є документи та фотографії, які стосуються і нашого міста. Духовним доповненням дійства стали дві роботи майстера, різьбяра-гравера, Ярослава Гладкого «Чудотворна ікона Кристинопільської Божої Матері» та «Св. Великомучениця Варвара».

b_400_267_16777215_00_images_old_stories_Chervonohrad_2014_Akademija_2.gif
На заході виступив молодіжний хор церкви Св. Юрія «Алетея», який виконав 5 релігійних пісень. Разом із хором увесь зал помолився за Україну та заспівав «Многая літа» організаторам святкового вечора та усім присутнім.